Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kajákat lehet csirkemel...

Milyen kajákat lehet csirkemellből készíteni?

Figyelt kérdés
Pörkölt? Rántva, sütve? Esetleg receptek is jöhetnek. Köszönöm.
2011. ápr. 13. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


rántva egyszerű és nagyszerű:D nekem az a kedvencem.


[link]

2011. ápr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Nekem nagy kedvencem a töltött panírozott csirkemell.a csirkemellet vastagabb szeletekre vágjuk, és éles késsel zsebet szúrunk bele, szóval csak egy oldalon legyen nyitott.

ebbe tölthetünk kölönféle finomságokat,pl hagymás szalonnmán párolt gombát,hagymán dinsztelt mexikói köretet,vagy egyszerű lecsót. mindhárom tölteléket a serpenyőben tojással fogjuk össze.ebből belerakunk a zsebbe és a szélét lenyomkodjuk. panírozzuk, sütjük és

rizzsel vagy krumplival tálalhatjuk is.

párolt fűszeres csirkemájjal is lehet tölteni,úgy is nagyon finom.

2011. ápr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mézes - mustáros csirkemell, hozzá krumplipüré vagy burgonyakrokett

rántott csirkemell

pörkölt - tésztával vagy rizzsel

lehet rakott csirkemell is (megsütöttem a csirkemellet rá hagymakarika, paradicsom, füstölt szalonna és sajt)

csirkemellbe és sonkával göngyölt aszalt szilva

barackos vagy almás csirkemell

mexikói csirkemell (ketchup+mustár+méz és öt féle fűszer) hozzá tejszínes kukorica


Ennyi jutott hirtelen eszembe, ezek közül én mindegyik csináltam már, és nagyon szerette a család! :D

2011. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja és a rakott csirkemellet vissza kell rakni még pár percre a sütőbe, ha megpakoltad a finomságokkal :D ez lemaradt :)
2011. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Most egészségügyi okokból diétáznom kell, úgyhogy eléggé meg van kötve a kezem, hogy mit ehetek. Legutóbb ilyet csináltam:


A csirkemellett ketté vágtam,hogy vékonyabb szelet legyen, megsóztam, meglocsoltam citromlével. Téptem le egy darab alufóliát, egy kiskanálnyi olivaolajjal kikentem, rátettem a húst, ezután a húsra raktam hagymakarikát, paradicsomkarikát, majd felkarikázott aljbogyót, és becsomagoltam a fóliával úgy, hogy belül legyen levegő, tehát tudjon párolódni. Betettem egy tepsibe, aztán előmelegített sütőben 20 percig sütöttem 160 fokon, utána kibontottam, és kicsit még pirítottam.

Viszonylag hamar megvolt, és finom is. Ja, és 1 csirkemellből egy "batyu" lett.

2011. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

joghurtba teszel valamilyen fűszereket, amit szeretsz, ebbe bele a csirkemell(apróra, vagy szeletelve)1-2 órán át hagyod állni, aztán serpenyőben(lecsepegtetve) vagy sütőzacskóban (joghurttal együtt) megsütöd. isteni. ha esetleg megmarad, másnap nagyon finom salátában.

Én rizzsel, salátával szoktam tálalni, utóbbihoz tortillát is szoktam sütni.

2011. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!