Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon nekikeseredtem, mert...

Nagyon nekikeseredtem, mert mostanaban minden kajat elrontottam (csak ma 4 felet! ). Tudnatok valami jotanaccsal segiteni?

Figyelt kérdés

Mar tok ideg vagyok emiatt, es kozben tok ciki is a parom elott, hogy ennyire nem megy a fozes.

Ma amihez hozzakezdtem minden a kukaban landolt :(

Az az igazsag, hogy egyszerubbeket, meg olyan kajakat amiket a sajat fejembol talalok ki (pl sulthusok, szoszok,stb) az altalaban nagyon finom.De ha egy recept szerint vagy szakacskonyvbol kell elkesziteni vmit az mindig nagyon felresikerul :(

Van valami tanacsotok, hogyan valtoztathatnek ezen?

Elore is koszi


2009. márc. 4. 00:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretsz fozni, akkor inkabb fozd csak azt, amit biztosan eltudsz kesziteni. Kerd baratnod segitseget is.
2009. márc. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hat epp ez a gaz, hogy lany vagyok!

Es sajnos, epp az a problema,hogy amiket legjobban szeretek azt valahogy sosem tudom elkesziteni a standard recept alapjan.Pedig eskuszom, mindig mindent betartok! :)

2009. márc. 4. 01:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne tarts be mindent! Kóstolj sokat és alakítsd a receptet a saját szád íze szerint. (Én képtelen vagyok egy receptet úgy megfőzni ahogy le van írva, mindíg érzés szerint alakítom, akkor sikerül)
2009. márc. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

nagyon jó tanácsokat kaptál eddig is pl:alakíts a recepten!!ez szuper!!!

de ha fogalma sincs akkor hogyan alakítson??

szerintem anyukádtól kéne tanácsot kérned,hiszen azokat az ízeket keresed,amiket otthon megszoktál.

én korán elkezdtem a főzéssel próbálkozni,és mire férjhez mentem már ment minden,sőt a kreativitás is rendben van,de ahhoz az alapokat kell tudni!

nehogy azt hidd,hogy verem a nyálam ezerrel,mert én is mai napig elrontok ételeket!na és??

próbálkozz nyugodtan és kérj segítséget bárkitől a környezetedben!!!

sok sikert!!!!!

2009. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyakorlás kérdése szerintem is, és nem szabad mindig a receptek szerint csinálni mindent. Én is jártam már úgy,hogy láttam,hogy nem lesz jó a recept szerint és közben változtattam. Ebből kevesebbet, abból többet, ezt kihagytam, azt beletettem még. lehet variálni:) Közben kostólgatom is,hogy nehogy elfűszerezzem,vagy próbálom betájolni,hogy milyen fűszert tegyek bele,hogy a kívánt ízt elérjem. De sok függ az alapanyagoktól is.


Ha valami nem sikerül,akkor megkérdezel másokat is,és csak kiderül,hogy mi volt a hiba. Pld ide beírod, és mi megpróbáljuk kitalálni,hogy mit kellett volna másképp csinálni :)

2009. márc. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj, minden kezdet egy kicsit nehéz, majd belejössz! Ami fontos, ha szeretnél elkészíteni egy ételt, amit eddig még nem főztél (és nem valami extra étel), a recept elolvasása után kérdezd meg anyukádat is, vagy egy főzésben gyakorlottab barátnődet.

Én elég régóta sütök, főzök, de bizony néha vannak rövidzárlataim. Ilyenkor nem a szakácskönyv felé nyúlok, hanem a telefonhoz.

Ami valóban jó, hogyha sokszor kostolgatsz, pici mennyiségekkel ízesítesz (kanállal, mert jobban tudod szabályozni a mennyiséget), tartalék lángon (így nem tudod leégetni az ételt).

Az igazán extra (kényes) ételekhez pedig már akkor kezd, ha magabiztosnak érzed magad egy nehezebb kaja elkészítéséhez.

(Ha meg cikiz a párod, üsd el tréfával. Nem hinném, hogy mondjuk neki is elsőre sikerülne a fürdőszobát tökéletesen kicsempézni, vagy kitapétázni a lakást, vagy egyenesre felhúzni egy falat.)


Kitartás!

Üdv!


Ui.: miért végezték a kaják a kukában? Hátha tudnánk rájuk apró konyhai trükköket,hogy máskor ne járj velük így.

2009. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az is baj szerintem, hogy eleve ideges vagy, így fogsz hozzá a főzéshez. E miatt én is rontottam már el kaját. Csak nyugi, sikerülni fog!!! Úgy kezdj hozzá, hogy finom lesz!
2009. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami. Ha stresszes vagy minden kimegy a fejedből,még az is amit eddig tudtál. De tényleg jó lenne tudni a konkrét eseteket is, mert így nehéz tanácsot adni.
2009. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jaj, hat nagyon aranyosak vagytok, es koszi szepen a tanacsokat, meg azt is, hogy megosztottatok velem, hogt nem vagyok egyedul ezzel!Maris jobban erzem magam... :D

Hat ketto problema van: az egyik az, hogy kulfoldon elek, es sajnos eleg koran 19 evesen kerultem ki ide.

Otthon pedig a nagymamam nevelt, de hiaba tudott nagyon jol fozni, soha nem engedte, hogy segitsek, meg ha ott allatm mellette sem, mert "mit szoszmotolsz, add ide, majd en megcsinalom, hamarabb kesz leszunk" elvet vallotta.Tehat hiaba lattam 15x hogy kell aranygaluskat csinalni, egy tesztat sosem tudok osszehozni, mert a gyakorlatban sose sikerul. :(

Hat a kerdesekre a valasz, hogy peldaul a paradicsomleves, a nudlit (ketszer) es a vegen a kokuszkockat rontottam el, es landolt a kukaban (mert nem lehetett megenni, sot massa alakitani sem!).

Tegnap gondolkoztam es rajottem, lehet a szakacskony is rossz, mert kezdoknek van ugyan, de pl igy kezdodik a gyumolcsleves leirasa "redukciot keszitunk" (????).

Ilyenkor en is neha felhivom a mamat, de hat nem lehet ezt minden nap, mielott nekiallok fozni :D

Szoval, azert nagyon koszonom a megerositest, hogy nem csak en vagyok igy ezzel :)

Majd gyakorlok sokat!

Amugy a parom sosem cikiz, sot meg a nagyon gaz kajaimat is megezi es dicseri, csak ez mar nekem ciki oelotte :D

Meg o nem magyar szoval, ha csinal(ne)k turogombocot, mint multkor is koszikla lett, de o megette mert fogalma sincs hogy milyen az "igazi" es milyennek kene lennie.

Csak en bosszankodtam.

De lehet am az alaponyagok is masak itt, szoval tenyleg majd inkabb a "kozonseg segitseget kerem" :D

Koszi Nektek!!!! :D

2009. márc. 4. 15:44
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, tudom hogy lany vagy, gondoltam a kerdesednel. De ugy gondoltam a baratnodre, aki mar tapasztaltabb, jobb fozo mint te, szoval az o segitseget kerjed. Akinek csaladja van mar, kenytelen fozni a gyerekeknek, es mar evek ota foz a ferjenek. Ilyen baratnore gondolok.

Az 1. valaszolo vagyok megint. Nem gondoltam, hogy felreerted, hogy a baratnod segitseget. De akkor valoszinu nincs olyan baratnod, aki jol tud fozni, es odaallna melle a konyhaba parszor megnezni mit, hogyan foz?

2009. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!