Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mentás desszertek? Valami...

Mentás desszertek? Valami olyat szeretnék, ahol érződik a menta íze.

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mentafagyi,mentás piskótaszelet mentakrémmel,mentás tiramisu ezeknél lehet érezni a mentát meg persze a mentás tekercs ami tényleg finom:) jó kis mentás borítással...szép zöld az egész:D
2011. máj. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm:) ezekre én is gondoltam, de valami jó receptet keresek

Tudnál nekem írni?

2011. máj. 7. 11:05
 3/7 anonim ***** válasza:

persze,akár linkeni is...:)

Melyik kellene??

2011. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
piskótaszelet mentakrémmel :)
2011. máj. 7. 11:20
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Mentás piskótát úgy csinálom hogy elkészítek egy sima piskótát,de kevesebb folyadékot adok hozzá,annyival,amennyivel több tejet adok a mentáshoz,mivel egy jó maréknyi mentát pici tejjel összeturmixolok.

A rkém hozzá mentás mascarpone,egy iylet szoktam még egy adad (már tej nélküli) mentával elkészíteni:

[link]


lényeg hogy 250g-os legyen...Ezt jól kikavarom adok hozzá egy ek.natúr joghurtot ízlés szerint cukor+vanília cukor vagy kk. vaníliakivonat ,de vaníliarúd nem jó,az túl erős!

Ez ha jól kikavartam hozzáatdom az összeturmixolt,vagy apróra vágott mentát,az már mindegy,és rákenem a piskótára!Tetejére színes,zöld,vagy étcsokis tortadara.

A tekercs ugyan ez,csak a tetejére zöld pillecukor kerül.

így kell:

[link] a pillecukros "borítás" rész,csak zöld ételfestéket teszek bele,és szép lesz!

2011. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja a piskótából kihagyhatod a mentát,de akkkor valamennyivel nagyobb adagot csinálj.

És ha nem szeretnéd egyiket sem nagyon erősre akkor forrázd le a mentát és várd meg még kihül,utánna használd fel,de vigyázz hogy ne maradjon vizes!!


Jó sütögetést!

2011. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!