Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált és kipróbált fácán recept?

Bevált és kipróbált fácán recept?

Figyelt kérdés

Miben különbözik a fácán elkészatése a többi szárnyastól? Milyen fontos lépések vannak az elkészítésében?

Melyik bevált + kipróbált recepted ajánlod?

Köszönöm!


2011. máj. 10. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

én csak húslevest szoktam belőle főzni, annak isteni. annyira száraz a húsa, hogy megsütve szinte ehetetlen.

jó sok zöldséggel sokáig gyöngyözve kell főzni levesnek, aranyszíne lesz és nagyon-nagyon gazdag ízű.

a főtt húst is el lehet csipegetni esetleg egy kis paradicsomszósszal.

2011. máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon finom. Mivel kifejezetten vadhús, sokkal hosszabb idő kell a főzéshez.


Hosszába vágd ketté (mellehúsa + hátgerinc közepén), előző nap besózod, fokhagymával megtűzdeled. Majd füstölt szalonnával beborítva fólia alatt sütőben puhítsd meg. Villával nézd mikor puha, utána süsd pirosra. Így is nagyon finom.

2011. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mint általában a vadhúsok sokkal szárazabb,mint a nem vad hús.

Ha sütöd, akkor jól tűzdeld meg (vagy burkold be) szalonnával. Ha levesnek főzöd, ugyanúgy főzd,mint a normál húslevest, csak számolj azzal, hogy tovább kell főzni, hogy megpuhuljon. (De nem vészes.)


Üdv!

2011. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 doboszoli ***** válasza:
Levese esszencia, ha nem akarsz levest, tollasan, és sürgősen ajándékozd el egy haragosodnak...
2011. máj. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

11,10-es vagyok!

Zoli ugy-e csak viccelsz?

Én nagyon örültem, amikor ősszel vadász-ismerőstől kaptam 1-2 fácánt még akkor is, ha "megszenvedtem" a pucolással.

2011. máj. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 doboszoli ***** válasza:
50%

Nem viccelek. Vadásztam "néhány" évet.

Számomra a húsa ehetetlen kategória. Száraz mint a fűrészpor, a sörét beleviszi a húsba a tollat(brrrr!), tisztítása csak nyúzással történt.

Ettől még aljasabb ajándékba a vadkacsa. Aki egyszer kapott, és megint vinni akartam neki, zárta a kaput, és eloldotta a kutyát.

2011. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Pedig én örülnék kacsának és fácánnak is, ha nem lennék én is vadász, de amíg nem voltam vadász és kaptam akkor nagyon örültem neki.
2022. júl. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!