Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéspörkölt kb 15 főre?

Sertéspörkölt kb 15 főre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a kérdésem, hogy kb 15 főre mennyi disznóhúst vegyünk? Sertéspörkölt lenne a menü bográcsban, kb 15 fő lesz, attól több nem.


Köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 17. 21:05
 1/10 Tinker Bell ***** válasza:
35%
Általában egy főre 10-15 deka húst szoktak számolni. Természetesen ez attól is függ, hogy lesz-e még ezen kívül leves, főétel, saláták, sültek.
2011. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
az éttermi adag 20 deka
2011. máj. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak pörkölt lesz + kenyér + savanyú :)semmi más
2011. máj. 17. 21:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor én még a 20 dekát is megnyomnám. az egy maréknyi hús. Te tudod, hogy mekkora étkűek akiknek főzöl
2011. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Színhúsból legalább 20 dekát,csontosból 30-at vegyél. Tapasztalatom szerint a bográcsos főzésnél több húst adnak és kevesebb köretet,mint otthon vagy a vendéglőkben. Főleg,ha a férfiak többségben vannak.

Ha kevés a hús,az kellemetlen. Ha marad,azt vagy szétosztják a vendégek között,vagy a házigazda adagokban lefagyasztja.

Természetesen,ha előtte van leves,akkor kevesebb is elég. De bográcsos főzés előtt nem szoktam levest enni,csak savanyúság kell hozzá.

2011. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 doboszoli ***** válasza:
100%

Ha mind felnőtt, esetleg többségében alkoholt is fogyasztó férfiak,(ez a legétkesebb kategória):

Vennék 5 kiló hátsó csülköt, amit kicsontoznék, és némi bőröset is benne hagyva, belefőzném a 2-3 darabba vágott csontot is.

Vagy 3,5 kiló lapockát, hozzá pár kettéfűrészelt velőscsontot.

Kínosan ügyelnék, hogy a szaft sűrű, vastag legyen,hogy jólessen tunkolni.

Mielőtt valakit a mennyiség elborzasztana, vegyük figyelembe, hogy nem lesz köret.

Mindenki szed magának, sokan túlvállalnak, pocsékolnak, vannak(lehetnek) belesek, akiknek nam lehet azt mondani, hogy bocs, elfogyott.

Szóval egy kicsit "rá kell tartani" a mennyiségre.

Azt, hogy csülök, vagy lapi, a társaság ismeretében tudnám eldönteni. A csülök finomabb, a lapocka "fitnessebb".

2011. máj. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat :)
2011. máj. 18. 19:46
 8/10 Tinker Bell ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást! Nem lényeg, hogy leírtam mindez annak a függvénye, hogy lesz-e még valami! Gratulálok az analfabétáknak!
2011. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves tinker,láttálte már 10 deka húst? az 4 kocka.

Az éttermi adag 20 deka,és ott is esznek előtte levest és utána desszertet.

2011. máj. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tinker Bell én nem pontoztam le senkit !
2011. máj. 19. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!