Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 3-4 főre gyümölcsleves? Hogyan?

3-4 főre gyümölcsleves? Hogyan?

Figyelt kérdés
Csak almám és banánom van itt a koleszban. Valaki tudna nekem egy jó receptet, amihez elég max 1 kg alma és egy banán. :)
2011. szept. 10. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ebből almalevest vagy kompótot tudsz készíteni.

Almát megpucolod, felaprítod, felteszed főni kb. 1,5 l vízbe. Bele teszel fahájat, szegfűszeget, cukrot, esetleg citromot (karikára vágva, vagy levét, de nem muszáj).

Gyorsan megfő, 10-15 perc alatt. Ha itt abbahagyod, és kihűl, akkor kompótnak megeheted.

Ha tejszínbe belekeversz egy kis lisztet (1ek), és ezzel felöntöd, felfőzöd ismét, akkor kész az almaleves :)

Én banánt nem tennék bele... de a levesbe belekarikázhatod, ha már készen van (evés előtt).

Jó étvágyat!

2011. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

almalevest tudsz főzni, de banánt ne tegyél bele mert nem lesz semmi íze sajnos.a banánt edd meg nyersen.

Almaleveshez:vágd fel cikkekre az almát, tedd egy lábosba amibe tegyél 1,5 l hideg vizet, pici fahéjat, cukrot ízlés szerint pár evőkanállal, citromlevet keveset és főzd kb 15 percig.Nézd közben nehogy szétfőljön az alma.Ha már majdnem megfőtt habard be 1 kis pohár tejföllel amibe 1 ek lisztet tettél előtte és kikeverted csomómentesre.csak egyet rottyants rajta és kész.majd hűtsd le.

2011. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tejszínbe vaníliás pudingot szoktam tenni, úgy habarom be. Nagyon finom. Szerintem se tedd bele a banánt.
2011. szept. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Vettem fahéjat és szegfűszeget is, illetve van még vaníliás pudingporom is. Ja és tej. :)) Ebből valami?


(Az baj, hogy őrölt a fahéj?)

2011. szept. 10. 21:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem baj, hogy őrölt, de mi egészet szoktunk beletenni, mert nem lebeg utána a felszínen :)
2011. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én még sehol nem láttam egészbe. Hol lehet olyat kapni?

(Egyébként nem vagyok ám ilyen főzési analfabéta, csak még nem csináltam gyümölcslevest :))

2011. szept. 10. 21:32
 7/9 A kérdező kommentje:
3 napig kibírja a hűtőbe szerintetek? Szerdáig egyáltalán nem lesz időm főzni.
2011. szept. 10. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszerboltokban lehet kapni egész fahéjat is. Én a fűszereket teaharangba szoktam tenni és így egyben ki tudom venni az edényből. Ha egyből lehűtöd a leves, akkor talán keddig felhasználható, már az is a 3. nap.
2011. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ha van gyümölcslé és főzőtejszín, az almát felaprítod, meg persze a banánt is, felöntöd olyan "leves"esre és hozzáadsz egy kis tejszínt... kevered 20 másodpercig és kész az egy perc alatt elkészíthető koleszos/instant gyümölcsleves
2014. júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!