Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Próbáltátok már megcsinálni...

Próbáltátok már megcsinálni ezt a tortát? Hány cm-es torta formába kell?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 23. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, mert a tészta tetejére még megy a túró meg a zselé. Lényegében ez egy Mirinda szelet, csak Garfield formában.

[link]

Teljesen lényegtelen, milyen vastag a tészta, mondjuk inkább nagyobban süsd, ha van több méreted, hogy ne legyen túl magas a torta.

2011. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nekem kellene megsütni, akkor én a tortaalapot a sütő gyári tepsijében sütném meg. Elég nagy, bár nem kör, hanem négyzet alapú, de úgy is ki kell belőle vágni a formát, ami eleve lefele szélesedik. Így szerintem könnyebb lenne.


Üdv!

2011. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

28cm-es torta formában nem lenne jó?

Félek, hogy ha nagy tepsiben sütöm meg, kevés lesz a 6 tojásos tészta. Tanácstalan vagyok

2011. máj. 24. 17:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és milyen papírszalagra gondol?
2011. máj. 24. 17:15
 5/7 A kérdező kommentje:
A csokit mivel folyatja rá?
2011. máj. 25. 12:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem inkább ne süsd meg még ezt a tortát. Csinálj valami egyszerűbb formájút.

Papírszalag az egy papírszalag, mert a tésztára rá kell tenned valahogy a túrót, és azt valaminek tartania kell, amíg összefagy és megszilárdul.

A csokit meg csőrös edényből, vagy kanállal kell folyatni, lényegében mindegy.

Legyél kicsit kreatívabb!


Egyébként utánanéztem, 6 tojást egy kb. 30*40 centis tepsihez ajánlanak. Számold ki a területét, meg a tortaformádnak is, és olyan arányban csinálj tésztát.

2011. máj. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk a csokis (barna részt) én kakaós mascarponéval csinálnám, és habzsákból nyomnám.


Üdv!

2011. máj. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!