Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csináljátok a lencse...

Barbi5110 kérdése:

Hogyan csináljátok a lencse főzeléket?

Figyelt kérdés
Holnap azt akarok csinálni vagy virslivel vagy húsos kolbival. Nem tudom mondjuk melyik megy hozzá leginkább. :)
2011. máj. 31. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is kiválogatom, átmosom a lencsét.Aztán felteszem főni annyi vízbe, hogy 2 újnyira ellepje.Teszek bele egy fej vöröshagymát, 2-3 babérlevelet, pici sót, delikátot.Amikor megpuhult, rántást csinálok, abba egy kis pirospaprika, zutty rá a lencsére, elkeverem, és mehet bele a tejföl.A végén pici ecet, pici cukor.Én sült virslit, vagy tükörtojást, fasírtot szoktam rá adni.
2011. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bányai Károly ***** válasza:
Én habarással csinálom, zsír nélkül. A lencsét megmosom, egész éjszaka áztatom, pici szódabikarbónát teszek az áztatóvízbe. Másnap sóval és babérlevéllel megfőzöm kuktában, egy részét kiszedem, botmixerrel teljesen szétturmixolom, mustáros tejföllel behabarom. Gyömbért és borsot szoktam beletenni, ezt csak a legvégén, hogy ne főjön el az aromája. Így jobban szeretjük, mint rántással, mert nincs benne liszt meg zsír.
2011. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bányai Károly ***** válasza:
Fokhagyma ízlés szerint. :-)
2011. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Soha nem áztattam, mégis 20 perc alatt megfő mindig.Mondjuk nem a 3 éves teszkósat kell venni.
2011. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :D
2011. máj. 31. 15:45
 6/8 Bányai Károly ***** válasza:
Az áztatás azért jó, mert akkor kuktában 5 perc alatt fő meg, nem 20-25, ami jelentős energiamegtakarítás.
2011. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 doboszoli ***** válasza:
A füstölt húst, vagy lét mindenki kihagyta??
2011. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bányai Károly ***** válasza:
Mivel minimális mennyiségű húst eszem, naná, hogy kihagyom. :-)
2011. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!