Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Help! Most sül a piskóta a...

Help! Most sül a piskóta a joghurt tortához, a krémet hogyan készítsem el?

Figyelt kérdés

Már tettem fel kérdést ezzel kapcsolatosan és valaki írta is, hogy: joghurtba tehetek gyümölcsöt, oldjam fel a zselatint majd keverjem bele.

Na mármost van: 800gr joghurtom+ bele turmixolok barackot. Cukrozom. Kérdés, 1 zselatint elég feloldanom? zselatin: por, kis tasak, 10g.

És hogyan kell? Feloldom hideg vízben, aztán bele kavarom a joghurtba és megvárom amig kihűl?


2011. jún. 6. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem elég a kicsi, egy-és fél nagy csomag étkezési zselatin kell bele a te mennyiségedhez és tejszín, de én felverem habnak, amikor elkezdem felverni, akkor rakok még bele olcsó tescos habfixálót is.

Egyébként googleban millió recept van rá.

Én 520 gramm joghurtból csinálom, abba kell a nagy étkezési zselatin.

A joghurtot a cukorral, kis vaníliás, esetleg rafináltan kis bourbon vaníliás cukorral , zselatinnal felteszed a gázra és addig melegíted, míg majdnem felforr, nem szabad felforralni. Addig is elég, amíg beledugod az ujjadat és már nagyon csípi.

Félreteszed hülni.

Közben felvered a tejszínhabot és amikor már langyos a joghurt, akkor belekevered, szép lassan. Ez telíti a mennyiséget.

Utána egy formába öntöm, amit előtte folpackal kibélelek.

Utána beleteszem a gyümiket.

2011. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és utána hűtő.
2011. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Megoldottam, elég volt a kis zacsi zselatin is, de persze mind nem tettem bele a joghurtot.
2011. jún. 7. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!