Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van olyan íze a palacsin...

Miért van olyan íze a palacsintának mint a fűrészpor? :D

Figyelt kérdés
tettem bele lisztet, egy tojást, étolajat kicsit, szénsavas ásványvizet, tejet és egy csipet sót..az állaga jó de ha megsül túl száraz lesz és furcsa az íze...már azt is próbáltam h csak félig sütöm meg meg azt is h vastagra...sehogy nem jó..:D
2011. jún. 15. 14:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
cukrot azért nem tettem bele mert egyik alkalommal amiatt ragadt le mindig :D máskor meg amikor nagyobb lángon sütöttem akkor foltokban leégett a többi része meg nyers maradt...:D eddig akármilyen palacsintát sütöttem mindig volt valami gixer :D
2011. jún. 15. 18:49
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem sütöd, hanem szárítod? Az az érzésem, hogy kevés olajon, lassan sütöd. Legyen alatta egy kávéskanálnyi, a tésztában is 2 ek-nyi (elkeverve), és közepes (vagy erős) lángon süsd. Akkor nem szárad ki, hanem megsül.


Üdv!

2011. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
ui: én sosem teszek bele cukrot, ráadásul vízzel készítem (tejet nem teszek bele), és mindig jó :)
2011. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tuti,hogy a tojás a gond, én is jártam már így.
2011. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szerintem is inkább kiszárítottad sütés helyett.

Én inkább megégetem akkor jó fekete pöttyös lesz kívül belül, meg lágy. Szóval inkább égetni kell mint 5 percig szárítani.

2011. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!