Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok olyan kuglóf, és...

Írnátok olyan kuglóf, és kakaós kalács receptet mondani, amitől lágy és könnyű lesz a tészta, de nem esik szét, és nem rogyik össze?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 12:33
 1/1 anonim ***** válasza:

A www.mindmegette.hu oldalon nagyon sok,finomabbnál finomabb kuglóf receptet olvashatsz.De írok egyet én is.Kipróbáltam és nekem(de nem csak nekem) nagyon ízlett.:)Ez is onnan van.

Csokis kuglóf:

Elkészítés:


4 tojás sárgáját 1 csomag vaníliás cukorral, 25 dkg kristálycukorral, 12,5 dkg Rámával habosra kell keverni. Ez robotgépben kb. 20 perc. 30 dkg lisztbe 1 csomag sütőport elkeverek. A lisztet, miután elkevertem a sütőporral, kanalanként a vajas masszához adagolom 2,5 dl tejjel (1 kanál tej, 1 kanál liszt). A tej mennyiségének pontos betartása fontos! Majd 1 citrom reszelt héja kerül bele a tésztába.

4 tojás fehérjét egy csipet sóval felverem. A habot az előzőekhez keverem –, de már kézi erővel, ne géppel!

Zsírozott, lisztezett formába a felét beleöntöm, másik felébe 10 dkg reszelt étcsokit keverek, és ráöntöm az előző masszára. Lassú tűzön 1 órát sütöm.

A mennyiségeket megfelezve őzgerincformában is elkészíthető.

2009. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!