Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tortaformába nekem egyszerűe...

A tortaformába nekem egyszerűen nem sikerül körberaknom a sütőpapírt, van bevált módszeretek, hogy nekem is egyszerűbben menjen?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

nem elég kikenni margarinnal meg liszttel ?

Anyukám soha nem tesz bele..

2011. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kiolajozod és belisztezed. Tortaformánál felejtős a papír, főleg ha kerek, bár ha valaki nagyon ügyes bele tudja rakni biztos, de én nem szoktam vele tökörészni, inkább olaj+liszt.
2011. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én vágni szoktam egy körlapot az aljára, és körbe meg egy akkora sávot ami kicsit hosszabb mint a forma kerülete. Vagy csak az aljára teszem a papírt a szélét meg kivajazom. Csatos torta formám van, ha ez számít.
2011. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha szétszedhető tortaformád van, úgy értem hogy ha az alja kiszedhető akkor szétszeded és ráteszel egy sütőpapírt aztán visszateszed és összebilincseled. Így szoktam csinálni mindig. Nem tudom hogy neked kapcsos formád van e kérdező.
2011. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, nekem is kapcsos van, az aljára szépen sikerül a papír, csak az oldalánál nem megy. De akkor lehet, hogy nem is erőltetem, hanem kivajazom, és lisztezem:-)

2011. jún. 21. 14:24
 6/6 bary79 ***** válasza:

Szia!

A tortaforma aljára egyszerűen vágsz egy akkora kört, mint a forma alja, az oldalára úgy tudod felrakni a sütőpapír csíkot, hogy egy kis vajjal/margarinnal megkened alatta, és belesimítod a papírt.

2011. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!