Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 18/F vagyok. Ebédet kéne...

18/F vagyok. Ebédet kéne csinálnom magamnak, de semmi ötletem. Mondanátok valami egyszerű kaját?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a hűtőben, kamrába? Tojásrántotta, tésztaételek jöhetnek szóba.
2011. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem szoktam túlvariálni, egyszerű spagettit, vagy vmi tésztát kifőzök. néha ha olyan kedvem van rántok ki sajtot, bár az már időigényesebb. de még egyszerűbb ha rendelsz egy pizzát:D
2011. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Felteszel kagylótésztát főni (biztos más tészta is jó) közben felkarikázol pár virslit, egy serpenyőbe teszel 2 evőkanál olajat, 1 evőkanál hagymakrémet (vagy pirítasz hagymát ha nincs) és a virslit ezen megpirítod (pár perc). Teszel rá egy kis pirospaprikát, felöntöd paradicsomlével, úgy, hogy ellepje a virslit, ezt összeforralod. Ezzel kész is vagy, míg a tészta fő. A tésztát és a virslis szószt összekevered (nem biztos, hogy kell az összes tészta), beteszed tepsibe, sajtot reszelsz rá és 20 percre beteszed a sütőbe (amíg megpirul a sajt). Az egész 30 perc :) (én se tudok jól főzni, de ez könnyű:)
2011. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
az elsőnek van igaza, nézz örül mi van otthon, írd le, aztán majd ötletelünk:)
2011. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van valami panírozott, azt süsd meg + sültkrumpli + paradicsom-karikák salinak.

Virslit vagy lecsó-kolbászt lehet főzni + mustár, majonéz. De ha akarod, hosszában 3 helyen végighasítod, forró zsírban megsütöd + sültkrumpli + sali

Lehet túrós-tészta, sajtos tészta. (A tésztát forrásban levő SÓS vízben megfőzöd, leszűröd. Kevés zsíron (olajon) átforgatod, megsózod, rá a túró + tejföl, vagy reszelt sajt + tejföl, esetleg mikróban még össze is sütheted)


Ha tudsz, főzhetsz: paprikás-krumplit kolbásszal, vagy bármit amit meg tudsz főzni és van hozzá alapanyag.


Kérdés, hogy mi van otthon, és mennyire vagy járatos a főzésben.

2011. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
rakott krumplit egy srác is meg tud csinálni, persze, ha van alapanyag hozzá.
2011. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Fagyasztóban, hűtőben mi van?

Én ha nem akarok sokat vacakolni, akkor kikapok valami borsót vagy zöldbabot a fagyasztóból, és megcsinálom főzeléknek. Meg ha olyanom van, akkor főzök hozzá egy-két tojást is.

2011. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
:O Köszönöm szépen, lesz miből válogatnom! :D
2011. jún. 22. 10:19
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy tészta van itthon :D szóval vagy spagetti lesz, vagy az a virslis-tésztás... :D Sokszor lesz még ilyen h nekem kell főznöm, akkor megpróbálkozok a főzelékkel, a rántott sajttal, a rakott krumplival és a paprikás krumplival is :D
2011. jún. 22. 10:22
 10/12 anonim ***** válasza:
én írtam 09:44 kor, ha ezt készíted el, írd meg, h h sikerült, kíváncsi vagyok :):)
2011. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!