Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Adjatok tippet, mit kéne...

Adjatok tippet, mit kéne csinálnom? Vendég jön!

Figyelt kérdés

Nos nem sokára vendégem lesz, első nap délután érkezik én pont meló után megyek ki elé a buszállomásra. Ezért valószínűleg megy levest fogok főzni (inkább már csak vacsorát illene adnom), mert az úgy is hidegen jó. Meggondolkoztam,h reggel begyúrok egy pizza tésztát és azzal akkor már nincs sok gondom... Vagy a kettő együtt nem jó, esetleg túlzás????

Másnap reggelire ,majd kitalálja mit kér (tojás valahogy, bundás kenyér stb...). Ebédre nem tudom mit kéne főznöm, ha marad megyleves akkor egyrészt az,de másodiknak nem tudom, gondoltam krumplis tésztára, de rakottan, meg elég sok mindenre... Lehetőleg olcsó, finom és nem időigényes kajára gondoltam. Elvégre a vendég csak hozzám jön, ezért nem kéne órákat kint töltenem. Férfi vendégem lesz, én Nő vagyok.

Ja és várnék esetleg süti ötleteket, albérletben lakom, nem rég költöztem be és nincs gyúródeszka és sodrófa (egyetem és munka mellett nincs sok időm, ezért nem is szereztem még be) Első nap gondoltam,h csinálok kókuszgolyót és akkor pizza nem lenne, max másnap reggelire... A kókuszgolyónak úgy is kell egy kis idő,hogy összeálljon és akkor én meg reggel megcsinálnám. De várok más tippeket, hogy ne hétköznapi ételeket adjak.

Köszönöm a segítséget előre is, elnézésüket kérem a sok szövegért,de fontos vendégről van szó és sokat fog utazni, így szeretném étel terén a legjobb formámat nyújtani.


2011. okt. 15. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Az érkezéskor adnám a pizzát, aznap vacsira pl. sült krumpli és valami előre panírozottat sütnék (ha a vendég olyan, lehet hogy jó neki)vagy mellé a tükörtojást.


Másnap ebédre a gyümölcsleves + jó a krumplistészta, de lehet esetleg rakott krumpli is.


De azt is lehet, hogy előtte való nap főzöl egy nagy adag húsos káposztát, és azt csak melegíteni kell.

2011. okt. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sven válasza:
100%

Felesleges izgulni.

Amiket írtál azok tökéletesek. Úgy is miattad fog menni, nem a kaja miatt. :)

2011. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meggyleves kókuszgolyóval férfinak nem éppen a leglaktatóbb kaja. Akkor már inkább pizza.

Legtöbb férfi húsevő, ezért én sütnék valamilyen húst, akár csirkecombot is. Az hidegen is jó.

2011. okt. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nagyon jól kitaláltad már a menüt :)

Esetleg csinálj bolognait, hamar kész és nagyon finom!

A kókuszgolyó remek ötlet, nekem pl. az a kedvencem :D

2011. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen a meggyleves laktatóságán én is morfondíroztam...

Akkor marad a pizza.

Másnapra gondoltam tört krumplit valami tepsiben sült fűszeres vagy sajtos-tejfölös húsfélével. De meggylevessel valahogy furán hangzik nekem... Meg lehet túl egyszerű...

Spagetti, hmm nem rossz ötlet,de én azt is tepsiben szoktam ,rakott szerűen csinálni, isteni :)

Köszönöm a tippeket.

Esetleg süti ötletek???

Gondoltam valami olyat kéne,hogy tudjon vinni másnap az útra is magával, ha akar :)

2011. okt. 15. 08:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Kell babapiskóta rum meg puding. A piskótát osszetordeled, meglocsolgatod rummal. Egy edénbe rétegezed így: piskóta-puding-piskóta. A teteje puding. Ezt elore megcsinálhatod mert nem árt neki ha áll egy kicsit. Egyszeru de finom édesség. Ha gondolod esetleg mazsolát is rakhatsz kozé.
2011. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tessék, itt aztán válogathatsz kedved szerint :)


[link]


Nekem most ez a kedvencem, sütés nélküli és nagyon jó:


[link]


vagy:


[link]

2011. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket :) Nagyon hasznosak!!!
2011. okt. 15. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!