Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A brokkolikrémlevesbe csak a...

A brokkolikrémlevesbe csak a rózsákat teszed, vagy a brokkoli szárát is bele lehet vágni? És amiket boltban lehet kapni csomagolt brokkolikat, azok általában hány dekásak?

Figyelt kérdés
Magyarul, 4 tányér leveshez hány fej brokkolit vegyek? Mérlegem nincs.
2011. jún. 24. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A csomagolt brokkoli 500g-os, azaz fél kilós. Négy személyre elég egy fej. Úgy szoktam csinálni, hogy kevés olajon megdinsztelek egy fej hagymát, majd ráteszem a a brokkoli rózsákat (a vastag szárát nem teszem bele), felöntöm vízzel, hogy ellepje, sózom és teszek hozzá egy leveskockát. Amikor puhára főtt, teszek hozzá egy kis pohár tejfölt és összeturmixolom, majd ezután még összefőzöm. Tálaláskor reszelt sajttal megszórom. Nagyon szeretjük.
2011. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Összefutott a nyál a számban :)


Lehet fagyasztott brokkoliból is csinálni?

2011. jún. 24. 10:16
 3/4 anonim ***** válasza:

fagyasztottból is lehet, de most a friss brokkoli 250 ft darabja, szerintem olcsó - 1 db elég 4 főre


én megmosom, összevágom szárával együtt - 1 leveskockával felteszem főni és a végén tejfölös habarással sűrítem és összeturmixolom

pirított zsemlekockával szoktuk enni,nagyon finom

2011. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy olcsó most, ezért is szeretnék párat lefagyasztani. Itt a körnező zöldségesekben sosincs és ma megyek a Sparba, vennék néhányat.
2011. jún. 24. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!