Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Afrikai harcsát hogy kell...

Afrikai harcsát hogy kell megpucolni, és melyik étel a legfinomabb belőle?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jól megmosod, kibelezed. Ennyi a pucolás.

Én rántani szoktam, fűszeres panírral, mert semleges íze van, a sallangját meg halászlébe más halakkal.

2011. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
pucolni , ahogy írták, de és tejfölös harcsapaprikásnak szeretem, juhtúrós-kapros nokedlivel:))
2011. jún. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nyúzni szokás. Jó alaposan kupán kell csapni, de sajna, nehezen döglik meg...nagyon szívós.

2011. jún. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A harcsát(akár afrikai, akár hazai szükreharcsa) HÓFEHÉRRE szoktuk sikálni gyökérkefével, vagy erős szálú körömkefével, valami kevésbé illatos, por alakú súrolószerrel. (régen VIM-mel)

Ha ezzel végeztél, alaposan lemosod róla a súrolóport több léből. Az esetlegesen visszamaradt "illatanyagot" úgy tudod elvenni, ha a kibelezett, de még össze nem darabolt harcsát 1-2 órahosszára gyenge ecetes vízbe teszed. (Horgász-feleség)

2011. jún. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

9,24-es vagyok!

Imádom rántva. Halászléhez csak akkor teszem, ha van benne másfajta hal is. (Szerintem igazán jó halászlé csak minimum 3 féle halból főzhető) Ha ez nem lehetséges, akkor azt az egyet vagy rántom, vagy sütöm. A harcsát mindenképp rántom.

2011. jún. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves horgászfeéeség! légy szíves írd már meg, hogy hol fog a férjed afrikai harcsát?

úgy tudom, csak különeges körülmények között (fermentált víz) él meg a nem természetes élőhelyén kívül, illetve tenyészetekben.

üdv.

2011. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*horgászfeleség:))
2011. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Afrikai harcsát nem lehet fogni, csak vásárolni. DE: pucolni ugyanúgy kell, mint a szürke-bajszost!
2011. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Pedig lehet!

A reklám helye: A putnoki halastón lehet,/Borsod megye/a férjem tegnapelőtt fogta,azóta megpucoltam és kirántva meg is ettük!!! Isteni volt!

2011. jún. 26. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:

szia! a férjem MHE.vezető , megkérdeztem:)tavasszal a megfelelő tavakba (pl erőművek mellett) telepítenek,helyi egyesületek vásárolt, úgynevezett "horogkész" afrikai harcsákat,amiket a nagy ho-hók őszig kifoghatnak.


A férjednek valószínű ilyenhez volt szerencséje:))


További szerencsés fogást!

üdv.

2011. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!