Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó gyümölcsleves meggyből?

Jó gyümölcsleves meggyből?

Figyelt kérdés
olyat irjatok, amiket már probaltatok és bejött, ne olyat linkeljetek, amiket most kerestetek ki a neten. Bevált recepteket!
2011. jún. 27. 18:35
 1/7 anonim válasza:
100%

Baromi egyszerű.

Felteszed vízbe a meggyet és az almát, hagy forrjon.

Ha forr, habarást úgy csináld, hogy ugye veszel ki a forrásból vizet, raksz hozzá fél zacskó epres pudingport.

Majd beleöntöd.

Még 1x felforralod, és szupi lesz.

2011. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfőzöm a meggyet (lehet tejben is, vízben is), és könnyű tejfölös habarást készítek. Nagyon egyszerű, ha kicsit sűrűbb lesz véletlenül, akkor meggymártásként esszük. Persze ízlésnek megfelelő cukrot is tegyél bele.


Almából is finom az ilyen leves..

2011. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 60-80 dkg gyümölcshöz másfél liter folyadékot számolok. Ebből 5 dl víz, 1 liter pedig tej. Kell még 1 csomag vaníliás (vagy epres / málnás) főzős pudingpor, pár evőkanál cukor, ízlés szerint vaníliás cukor, fahéj.

A gyümölcsöt a cukorral, fahéjjal fél liter vízben felteszem főni. Ha megfőtt, a liter tejben csomómentesre keverem a pudingport és folyamatos kevergetés közben hozzáöntöm a meggyhez. Besűrítem, és kész.

2011. jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi mind2-toknek, megprobálom
2011. jún. 27. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak meggyből az igazi,persze vegyesen sem rossz,A híg pudingos a legjobb
2011. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pudingosan készítem Én is,de tejszínízűvel.Próbáltam már több félével,aztán egyszer valaki mondta a tejszínízűt,és valóban ezzel a legfinomabb nekünk is.Ha nincs tejszínízű,akkor még punccsal is nagyon különlegesen finom lesz.
2011. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én újabban joghurtosan készítem és nagyon finom. Felteszem a meggyet vízzel főzni, teszek hozzá 3 db fahéjat, 3-4 szem szegfűszeget, 2-3 ek barnacukrot, ha megfőtt 2 késhegynyi étekezési keményítőt kikavarok 1 deci joghurttal és ezzel behabarom a levest, ha van bontott tejszin az is mehet bele, annak aki nem diétázik. :-) Amikor esszük és szoktam rányomnyi tejszinhabot.
2011. jún. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!