Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süttök-főztök húsvétra?

Mit süttök-főztök húsvétra?

Figyelt kérdés
Az ételek közül nem csak a hagyományos (pl. kocsonya, sonka) érdekel.
2009. márc. 26. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden évben ezeket készítjük: Töltött káposzta, halászlé, sonka, tarja, cipóban sült csülök, zserbó, diós-mákos beigli és sajtos pogácsa. Kocsonya nem is lesz, max. húsleves.
2009. márc. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

en pulyka tekercset szoktam.ki klopfolom a puyka mellet.so bors ra. daralt husiba aztatot zsömle,so bors,pirospaprika,szerecsen dio,tojas,

ezt ra teszem a pulyka mellre,.rä gesztenye püre.feltekerem,bacon szalonnaval be csomagolom.

be egy läbasba.2 dl viz .fözöm mig felforr.utana feher bort teszek bele.es fözöm tovabb.ha megfött tepsibe teszem a göngyölt husokat.es ropogosra sütöm.

a boros levet meg behabarom,nagyon finom es izletes.rizzsel szoktam talalni.

2009. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Kíváncsi lennék a cipóban sült csülök receptjére. Leírnád?
2009. márc. 26. 16:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

cipóban sült csülök, kocsonya, sonkatekercs, aszaltszilvávalbaconnal töltött p.mell. Meg csinálok olyat ami ilyen aszpikos akármi. Őzgerincbe darabolok sonkát főtt tojást, főtt zöldségeket, és a levet amiben a zöldségek főttek zselatinnal ráöntöm. Szépen lehet szeletelni és nagyon nagyon guszta.

A én cipóscsülök receptem.

75 dkg liszt, egy ek. cukor, 1 tk só, 2 tojás, 2,5 dl tej,10 deka vaj,4 dkg élesztő, ezt összedagasztjuk, előtte az élesztőt persze felfuttatjuk. A csülköt megfőzzük lefejtjük a húsról. Ha a tészta megkelt, kinyújtom rárakom a csülköt, és becsomaglom a tésztába. Én úgy ügyeskedem, hogy a tésztát össze tudjam fonni, de ha nem megy, kenyér alakúra is igazíthatod. Megkened a tetejét tojással, és be a sütőbe. 40 perc biztos kell neki. Nagyon finom és irtó guszta is. Én próbáltam másfajta tésztával is, de egyik sem volt ilyen finom mint kelt kaláccsal.

2009. márc. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, meg fogom csinálni.
2009. márc. 26. 17:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerűbb a tésztám és annyit szoktam variálni rajta, hogy kis adagokra szedem a csülköt és mindenki kap egy cipót.

Cipóban sült csülök

60 dkg liszt

4 dl tej

2 kiskanál cukor

4 evőkanál olaj

1 élesztő

A csülköt egészben főzd meg, ha készen van csontozd ki és tedd félre.

A cukros tejben felfuttatod az élesztőt, majd összegyúrod a többi hozzávalóval. Váljon el az edény falától, tedd félre pihenni.

Ha duplájára dagadt, akkor nyújtsad ki és csomagold bele a csülköt a tésztába. Tepsire teszed és addig sütöd ameddig szép piros nem lesz a teteje. Nagyon finom, köret nem is kell hozzá, esetleg torma és tojás, főleg ha húsvétra is ezt csinálod.

2009. márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!