Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ebédre? Ami könnyű...

Mit főzzek ebédre? Ami könnyű és hamar megvan? (16 éves vagyok)

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 13:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
borsó levest csináljak vagy tojás levest?? a második meg hasáb burgonya meg pulykamell falatkák az úgy jóó?
2011. jún. 30. 13:59
 12/20 A kérdező kommentje:
májgombóc gyorsfagyasztott félkész leves is van:)
2011. jún. 30. 14:00
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Tojásleves hamarabb megvan.

tegyél fel rántást, ha jó akkor húzd le a tűzről, mehet bele pirospaprika. Keverd össze, öntsd fel vízzel. Só, bors, kömény, és ha már gyöngyözik mehet bele a tojás. Hamar megvan, kb 10 perc.

2011. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A kettő közül inkább borsóleves szerintem, hogy valami zöldséget is egyetek. De egy borsófőzelék is elég lehet.

Én épp tökfőzeléket főzök, szeretem a főzelékeket, hamar megvannak és kevés a munka velük. Feltétnek meg tükörtojás lesz.

2011. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, az első vagyok, most láttam csak hogy kérdeztél. így készül a szósz:

fokhagyma, kicsi olaj, paradicsomszósz, só, fűszerek


Egy gerezd fokhagymát egy evőkanál olajon egy percig megpirongatsz,

beleöltöd a paradicsomszószt (kb. egy kisebb pohárnyit) + egy csipet rozmaringot és egy csipet csilit szoktam bele tenni itt,

megsózod, ha nem sós a szószod, egy kövér csipet elég,

kicsit rotyogtatod alacsony lángon (itt fröcsögni fog, úgyhogy jobb keverni is),

a végén belenyomhatsz még annyi fokhagymát, amennyi tetszik, én még két gerezdet szoktam (ha egyedül vagyok :D), egy fél percig kb. még a lángon hagyod,

a legvégén, amikor leveszed a lángról, beleborítod a fűszereket. Lehet fűszerezni pl. egy evőkanál bazsalikommal, oregánóval.

Nagyon finom!

2011. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
nagyon víz ize lett a levesnek:S mit tegyek vele?:S
2011. jún. 30. 14:42
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Vagy diós tészta. A világ egyik leggyorsabb kajája, persze ha van otthon darált diód!
2011. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Vízízű leves: sózza meg :)
2011. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket:) raktam bele egy kis vegetát az nem baj? amúgy kezdő főző vagyok::/ és hogy itt a nyári szünet megszeretnék tanulni komolyabb ételeket is főzni/sütni. kész a leves és nagyon finom lett:)
2011. jún. 30. 14:52
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem fozz tojast.Az konnyu e hamar megvan.Esetleg meg virslit is fozhetsz.
2011. jún. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!