Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karalábéból mit főzhetek?

Karalábéból mit főzhetek?

Figyelt kérdés
A korai karalábé el kezdett fásulni,ezért fel kell szedni,de nem akarom,hogy tönkre menjen.Adnátok tippeket?
2011. júl. 4. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem fás, akkor töltött karalábét csinálj belőle! Ha fás, akkor nagyobb darabban dobd a levesbe, - csupán az íze miatt, de tálalás előtt vedd ki, mert ha fás, úgy élvezhetetlen.
2011. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még jó a közepe, tehát van nem fás része még nyugodtan lehet belőle leves vagy főzelék. Ha már nem akkor tényleg csak levesbe való íz miatt, másra nem :(
2011. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a fás karalábéból krémlevest szoktam csinálni,megfőzöm,leturmixolom és tésztaszűrőn átpasszírozom,akkor a nem klassz részek nem kerülnek a levesbe. Ha lereszeled káposztareszelőn,lesózod,kicsavarod,ugyanúgy lehet pirítani,mint a káposztát,káposztástészta helyett karalábéstészta.Ha még nem fás,kiránthatod,(nem kell előtte megfőzni,felkarikázod,megsózod,majd panír.)salátával szuper.Csinálhatsz rakott karalábét is,én paradicsommal-petrezselyemzölddel és mozzarellával szoktam,fél órát alufólia alatt,majd 20 percet anélkül.Lecsóba is szoktam rakni nagyobb kockákra vágva.Főzeléknek is jó,kapros-tejfölös formában,de pirospaprika nélkül.Köretet is készíthetsz belőle,apróbb hagymákat 4 felé vágsz hosszában(sokat)olajban karalábécsíkokkal összepárolod.Ha megfőzöd mondjuk húslevesben egészben,utána villával összetöröd,reszelt vöröshagymát,majonézt és kis tejfölt adsz hozzá,pirítósra isteni.
2011. júl. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha van a fagyóban helyed, kockákra vágva, vagy reszelve le is fagyaszthatod.jól jön az télen, amikor 200 ft egy fej.levesnek ,(unokám azt mondja kajabálé leves),ragulevesbe egy marékkal, vagy tényleg , ahogy írták "káposztástésztának" reszelve is nagyon finom.

főzeléknek is finom, pláne, ha rizses húsgombócot teszel bele, majdnem olyan, mint a töltött karalábé.

2011. júl. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy szoktam elszelni, mint a szalmakrumplit, és télire úgy rakom a fagyasztóba.


Más: vágd ketté, a közepét faragd ki és mindenestől lobogó sós vízben kicsit forrald át, majd szedd ki és sózd be.


Darálthúst sóval, borssal, fűszerkeverékkel párolj puhára, keverd össze főtt rizzsel.

Süss karikára szelt krumplit.


Zománcozott tepsit zsírozz ki, majd vastagon tejfölt rá.

Erre rakod a sültkrumplit, a tetejére az apró karaláb-reszeléket (amit kifaragtál)

Erre ültesd rá a félbevágott karalábokat, megtöltve a darálthúsos töltelékkel.

Tetejét vastagon tejföllel, reszelt sajttal és bedugod a forró sütőbe, míg összerotyog, és a sajt is ráolvad.


Jó étvágyat!

2011. júl. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Reszeld le, és dinszteld meg, mint a káposztát. Aztán, mintha káposztás tésztát készítenél, csak dinsztelt karalébéból. Ha nem tudják, nem is mondják meg,hogy nem káposzta, hanem karalábé.

Ha túl sok, nyugodtan mehet belőle a fagyasztóba is. Legközelebb, csak a tésztát kell kifőzni hozzá, illetve kiengedni a karalábét.

Amúgy lehet még belőle leves, főzelék vagy töltött karalábé.


Üdv!

2011. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, itt is körülnézhetsz:

[link]

2011. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

utolsónak! talán illene elolvasni az előtted szólókat is.

amit írtál már mások is leírták...

2011. júl. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nagyon jókat írtatok,biztos kipróbálom őket.

A fagyóba nem akarom elrakni,mert nem igazán van hely benne és lesz téli karalábém is,ami remélhetőleg jól ellesz majd a pincében.

2011. júl. 5. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!