Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit készítsek sok tojásból?

Mit készítsek sok tojásból?

Figyelt kérdés
Nem sok minden van itthon, de tojás van bőven. Valami főételre gondolok, nem rántottára vagy tükörtojásra.
2011. júl. 11. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amihez sok rojás kell az lehet rakott krumpli,nagy adag tojásos nokedli(na azt most én is ennél,salival:)Csinálhatsz desszertnek egy piskótatekercset,vagy kettőt:)Egyiket lekvárral kened meg másikat csokipudingal és bele banánt teszel.
2011. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tojásos nokedli,salátával..Főételnek is elmegy,és finom tud lenni nagyon.
2011. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most 8-10 tükörtojást bevállalnék. :)

Amúgy tojásleves? Persze csak ha szereted.

2011. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van paprika, paradicsom, egyé zöldségek, és egy kis virsli vagy kolbász, szalonna is, akkor lehet lecsó, tojással. Persze, csak ha szereted/szeretitek.

A tojásos nokedli/tészta is jó ötlet, illetve csinálhatsz parasztrántottát, én nagyon szeretem (hagyma, krumpli apró kockákra vágva, szalonna, egyé zöldség, amit szerettek, és tojás - én speciel sok csípős paprikával).

Csinálhatsz császármorzsát is, vagy palacsintát, esetleg ha van otthon valamilyen húsos sonka vagy szalonna, krumpli, akkor szeletekre vágott sonkát vagy szalonnát megsütni, főtt krumplival és főtt tojással tálalni.

A rántott leves is jó ötlet, de csinálhatsz salátát is főtt tojásból.

2011. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tojáspörkölt
2011. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kaszinótojás..hmmm, a nyál is összefutott a számban! :D


[link]


Itt van többféle is! :)

2011. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már van miből válogatnom. :-)
2011. júl. 11. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:

4 főtt tojás és 2 alma (meghámozva) kockára darabolva. Hozzá kb. 12-15 cm kígyóuborka szintén kockára vágva, ha van zöldsaláta vagy kínai kel, akkor az csíkokra vágva. Az egészet nyakon önteni: vagy tartármártással, vagy 1 joghurt/kefír (ami van) egy kis őrölt borssal elkeverni.

Az egészet minimum 2-3 órahosszára hűtőbe tenni, hogy összeérjenek az ízek. Isteni hideg saláta!!!

Ez a mennyiség az 1 literes jénait megtölti. Az arányokat lehet variálni.

Jó étvágyat!

2011. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!