Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készül a karamellás...

Hogyan készül a karamellás tej? Mik az arányok (tej és cukor)?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Cukrot kell karamellizálni és erre ráönteni a tejet és összeforralni.Az arány ízlés szerint.
2009. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
mennyi ideig kell karamelizálni a cukrot, milyen állagú legyen? Bocs, csak engem is érdekel a dolog?
2009. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Addíg kevergesd a cukrot, amíg a felolvadás után szép barna színe lesz. (Ha nem "pirítod" meg eléggé, akkor nem lesz karamell íze, csak édes)

Amikor ráöntöd a tejet, nem kell megijedni, a karamell bekeményedik, de utána felolvad.

2009. márc. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a cukrot fel kell olvasztani amíg be nem barnul ,és hogy még ne égjen le, ekkor leveszed a tűzről (meg fog keményedni), majd a tejet simán ráöntöd és addig kevered mig újra fel nem olvad a tejben . Ennyi.


Az arányok meg tényleg ízlés szerint.

2009. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mézzel szoktam csinálni, ha szép barnára pirul, akkor öntöm bele a tejet. ili
2009. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
szia! en fel liter tejbe teszek kb. 4-5 kanal cukrot.
2009. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanannyi cukrot tennék bele, mint amennyit pl a kakaóba szoktam. Fél liter (2 bögre) tejhez olyan 5 teáskanállal. Ki is próbálom gyorsan :)
2009. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Hozzávalók:

cukor,víz,tej


Elkészítés:

Veszel egy lábast tetszés szerint teszel bele kb 10tk cukrot,kavargatod amig szépen elolvad és arany színe nem lesz.Öntesz hozzá fél deci vizet,jól elkevered ez után fél liter tejet öntesz hozzá és felforralod!folymatosan keverd!


Elkészítési idő: 10 perc

2009. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2009. márc. 31. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!