Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a kedvenc édes süti recepte...

Mi a kedvenc édes süti receptetek?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek szeretnék sütni valami finomat. Segítenétek? Kizárólag édes sütemények érdekelnének, amikben van pl. csoki, karamell, vagy hasonló finom dolgok. :)


Előre is köszönöm!:)


2011. júl. 12. 15:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy töltött muffin, bármi ilyesmi. :)
2011. júl. 12. 15:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már máshova is válaszoltam: :)



Veszélyes süti recept! 5 perc alatt kész, nagyon finom - könnyen elhízhatsz. :D

Az öterces sütemény:

Hozzávalók:


* 4 evőkanál liszt

* 4 evőkanál cukor

* 2 evőkanál kakaó

* 1 tojás

* 3 evőkanál tej

* 3 evőkanál olaj vagy olvasztott vaj

* 3 evőkanálnyi csokidarab

* egy csepp vanília aroma (vaniscukor)

* 1 nagy bögre


Ez az eredeti recept, én ezekkel egészítem ki: rumaroma, kétféle csoki; ét és tejcsoki, néha egy kicsi mézeskalácsfűszer, citromhéj. A nagy bögrében megolvasztod a vajat, addig kikevered a többi hozzávalót egy nagy edénybe. Bele a vaj, a fűszerek (ha raksz bele) és a kész masszát vissza a bögrébe. 3 percre 1000 watton beteszed ezt a mikróba, fel fog jönni, ne ijedj meg; majd ha kész, kiveszed, rá egy tányérra, és voálá. Amilyen egyszerű, olyan finom! :) Én szoktam rá szitálni porcukrot is, és tejet iszok mellé. :D Ez garantáltan jó, hajrá! És tényleg csak öt perc...


Nem próbáltam, hogy eláll-e...

2011. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ki fogom próbálni! :))
2011. júl. 12. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvassz fel 1 tábla keserűcsokit 1 deci tejszinben, adj hozzá 10 deka vajat, Ha kihűlt, keverj hozzá 2 ek mézet, 3 tojást, 1 ek kakaóport, sütőporral elkevert 10-15 dkg réteslisztet, majd öntsd bele egy sütőpapírral bélelt tepsibe és közepes lángon kb 15 perc alatt süsd meg, ha már nem horpad be a teteje készen van. Finom bele a darált mandula vagy mogyoró is. Még forrón tördelj a tetejére 1 tábla fehércsokit és ha olvadni kezd, késsel simitgasd el, nem baj ha recés lesz, sőt. Amint kihűlt tedd a hűtőbe, mert jól átfagyva az igazi, talán másnap, harmadnap a legfinomabb.
2011. júl. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is.:))
2011. júl. 12. 16:05
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Én imádom a kakaós csigát, házilag is tök könnyű elkészíteni. Adok is egy tippet hozzá:

[link]

2011. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ki fogom próbálni!:))
2011. júl. 13. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!