Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Otthon milyen kínai ételeket...

Otthon milyen kínai ételeket szoktatok készíteni? Melyik a kedvencetek?

Figyelt kérdés

Pár olyan receptre lennék kíváncsi, amit otthon szoktatok elkészíteni és szerintetek nagyon finom. :)


Légyszi, ne rántott kutyákat írjatok meg hasonlókat, normális válaszok érdekelnének. :D


2011. júl. 17. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, én baromira nem foglalkozom azzal, milyen az autentikus kínai kaja, ha megkívánom, akkor valami ilyet barkácsolok: csirkemell apró kockára, ezt oliva olajon forró wokban hirtelen megpirítom, picit sózom. Erre kerül aztán annyiféle gyufaszálra vágott zöldség, amennyit be tudok szerezni (répa, gyökér, zöld és lila káposzta, karaláb, zeller, hagyma, fokhagyma, bambuszrügy, többféle gomba), valamilyen gyümölcsféle (akár alma, szilva), egy marék mogyoró. Ízesíteni szójaszósszal és curry porral szoktam. Ezt az egészet jól átforgatom a forró wokban anélkül, hogy hosszasan főzném és szinte kész. Rizst is készítek mellé, az csak natúr. Hát kb. ennyi, menet közben időnként improvizálok, ha az ízhatáson módosítani akarok. Általában nem marad belőle másnapra :)
2011. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jól hangzik, köszönöm. :)
2011. júl. 17. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, szívesen :) Nem drága és a hozzávalókból nem kell tonnaszám, mert a sok kicsi a végén sok lesz.
2011. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most megyünk majd nyaralni, és a párom kitalálta, hogy csináljak egyik nap valami kínai kaját. Gondoltam teljesítem a kívánságát. Ezt ki is fogom próbálni. ;)


Köszi mégegyszer.

2011. júl. 17. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon szecsuáni csirkét, illatos-omlós csirkemellet, szezámmagos csirkét, pirított zöldséges tésztát, tavaszi tekercset vagy csípős savanyú levest szoktam kéazíteni. A párom abszolút kedvence a szecsuáni, az enyém meg a tavaszi tekercs.
2011. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 L.Thomas ***** válasza:

Szia. Én a kínai zöldséges sült tésztát írnám le neked...

Adva ugye a wok ezt jó forróra melegítem pici olajjal.

Vékony csíkokra vágok s.répát,f.répát és káposztát az lehet kicsit vastagabb max fél centi.

A spagetti tésztát tedd be sütőbe kb 15 percre közepes lángon ettől lesz szép barna színe vigyázz meg ne égjen !!!

Utána főzd ki a tésztát sós vízben.

A wokos zöldségekhez sót adj ha megfőtt a a tészta dobd a wokba és forgasd át önts rá kb fél deci szójaszószt és még pirítsd 1-2 percig le ne égjen és kész.... én még szoktam rá dobni szezámmagot bár kifőzdékben nem ..

Jó étvágyat !!

2012. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!