Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Puncstorta készítésében...

Puncstorta készítésében segítene valaki?

Figyelt kérdés
Igazándiból ez az első torta, amit életemben csinálok.. És ne a netről másoljatok be recepteket, mert amiket találtam mind magas volt, vagy teljesen más az összes, úgyhogy egy jól bevált részletes recept kéne. Főleg a piskótával kapcsolatban, hogy mit hogyan. Előre is nagyon köszi és nagyoon részletesen :D
2011. jún. 19. 19:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és amiket megvettem hozzávalókat (az ezer recept alapján eddig amit olvastam) : liszt, tojás, cukor, só, sütőpor, vaníliacukor, lekvár, narancs, puncspuding..úgyhogy igazándiból ezekből tudok gazdálkodni..
2011. jún. 19. 19:17
 2/3 A kérdező kommentje:
ja és rumaroma
2011. jún. 19. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:

kisütsz egy fehér piskótalapot, kiszúrsz/kivágsz belőle 2 kört, egyik az alja, másik a teteje.

a megmaradt piskótát összetépkeded

forralj cukros vizet, tegyél bele rumot, pirosfestéket, mazsolát, citromhéjat -> ezzel forrázd le az összetépkedett piskótát, fakanállal dolgozd össze, annyit önts rá hogy elég szilárd legyen

kend meg az egyik lapot vékonyan lekvárral, erre tegyél 5 cm-nyi tölteléket, kend meg lekvárral, tedd rá a felső lapot

ha van lehetőséged, húzd át rózsaszín fondant-nal, és ennyi, mivel a puncstortát NEM díszítjük

2011. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!