Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki egy finom csokitorta...

Valaki egy finom csokitorta receptet?

Figyelt kérdés

Baratom szulinapjara keszitenem es tudom hogy ez a kedvence:)Ha lehet ne ilyen vajas kremmel, azt nem szeretjuk.

Koszi annak, aki tud segiteni!


2011. júl. 22. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kedvenc csokitortám a "holland csokoládétorta". Én imádom, szerintem nektek is ízlene. Egyébként aranyos tőled, hogy így akarsz kedveskedni a párodnak. :)


Tészta:


10 dkg ét főzőcsokoládé (lehet tortabevonó)

10 dkg vaj

20 dkg cukor

2 tojás

1 cs. vaníliás cukor

25 dkg liszt

1/2 cs. sütőpor

1/2 kávésk. só

1 dl tej


Krém:


15 dkg ét főzőcsokoládé

2 tojás fehérje

15 dkg porcukor

20 dkg vaj


Díszítéshez:


5 dkg reszelt csokoládé


Egy lábosban forró víz fölött felolvasztjuk a csokoládét, hozzáadunk 1 dl forró vizet, simára keverjük, és félre tesszük. Habosra keverjük a vajat a cukorral, a tojásokat egyenként hozzáadjuk, mindegyikkel jól elkeverve, majd a vaníliás cukrot, és az olvasztott csokit. A lisztet a sütőporral, és a sóval összekeverjük, és a csokis masszához kanalazzuk a tejjel felváltva. Vajazott, lisztezett tortaformában 150-160 fokra előmelegített sütőben sütjük tűpróbáig. Közben elkészítjük a krémet. Ehhez forró víz felett megolvasztjuk a csokoládét. A tojásfehérjét gőz fölött felverjük habbá, majd fokozatosan belekeverjük a porcukrot, amivel tovább verjük kemény habbá. Egy másik tálban habosra keverjük a vajat, majd a tojáshabbal és az olvadt csokival összevegyítjük. Ezzel a krémmel töltjük meg a három lapra vágott tortát, hagyva az oldalára, és a tetejére is. 5 dkg csokoládét lereszelünk, és az oldalán a krémet ezzel szórjuk be. A megadott mennyiség egy kisebb tortaformára elegendő, a nagyobbhoz másfélszeres mennyiség kell! A torta tetejét díszítő karikatúra ehető ostyalap.

2011. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ez isteni, eddig mindenki el volt tőle ájulva.

2011. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hu koszi mindketto istenien hangzik:)

A legjobb ha minegyiket megcsinalom, mert donteni nem tudok:)

2011. júl. 22. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!