Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Teljesen egyedül vagyok...

Teljesen egyedül vagyok itthon! 13 évesen van valami könnyen elkészíthető ebéd?

Figyelt kérdés
Anyukám iskolába ment, apukám lent van vidékes tesóm pedig suliban van. Mit csináljak magamnak ebédre? Csak palacsintát ne mondjatok, mert a múlt héten is azt sütött a tesóm mikor itthon voltunk ketten.
2009. ápr. 4. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomleves főtt krumpli pipifasírt.

de mi van otthon?A hűtőben? v valami zöldség?


Bundáskenyér, melegszendvics.

Paprikás krumpli. Túrógombóc(nem kell felverni a fehérjét mehet egyben a tojás)

Spenót tükörtojás. Spagetti üveges szósz. Gyümölcsleves.

Sajtos tészta.

Írd meg, mit ennél, vagy mi van otthon és küldök receptet.


[link]

2009. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát... tegnap voltak vásárolni és tulajdonképpen minden van itthon. Fagyasztott zöldség, egy csomó hús, szalonna, kenyér, brokkoli, paradicsom, paprika, krumpli, túró, tészta, minden... Ha most felsorolnám, akkor eltelne a nap.
2009. ápr. 4. 13:31
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2009. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tejfölöd is, akkor túrós tészta pl.

De ha tele a kamra meg a hűtő,akkor bármit készíthetsz...

2009. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Főzz tésztát sós vízben+egy kanál olaj, túróval megszórod, és kis kockákra vágott szalonnát pici edényben megsütsz és rászórod.

Mit főztél már életedben? Tudsz rántást?

2009. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát rántást még nem próbáltam, de már csináltam palacsintát, tésztát meg rizst, tojást, krumplit is főztem, csak az a baj, hogy egyedül még nem vágtam bele anyukám mindig kisegített tanácsokkal, mert olyan ügyetlen vagyok... Na mind1. Erőt veszek magamon, és kiválasztok valamit. Ha mást nem, eszek egy szendvicset :D Köszi a tanácsokat!
2009. ápr. 4. 13:40
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Vágj a húsból kisujjnyi csíkokat, és pirítsd meg! Szórd meg majorannával tegyél bele pár fokhagymát, borsot! Párold fedő alatt egy pici (3 kanál) vizet mindig aláöntve.Süss eg y másik edényben hasábburgonyát, olajban. Szedd ki. Tedd a húsra. Ha nagyon olajos, szedj le az olajból. Önts még pár kanál vizet és fedő alatt párold össze! Készíts eleget a családnak!

[link] a receptben van paprika, de kihagyhatod, mert könnyen megég.

Ez 30-40 perc is lehet.

Ha sürgősebb, akkor keress valami kész maggiszószt, s tésztával, vagy salátát (a paprika paradicsom uborka hagyma só joghurt, netán fetasajt, kapor) és főtt tojást vagy sajtos szendvicset eszel hozzá s teát.

2009. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Levághatsz két tenyérnyi kis húst, 1-2 cm vékonyat és kivered klopfolóval. Megsózod, megborsozod, 2-3kanálnyi olajon serpenyőben megsütöd mindkét oldalát. Vason, vagy mérsékeld a tüzet a közepén.

Főzz meg pár krumplit, akár héjában vagy sós vízben, megtöröd és forró tejjel habosra kevered. Tegyél bele kis vajat is vagy margarint.+ saláta, s ehet az egész család, ha többet csinálsz.

Nemere Ilona: Kétbalkezes szakácskönyv most kapható, s annak szól aki még nem járt a konyhában. Ha máskor is főznél.

Senki sem ügyetlen.

2009. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

és csinálj magadnak sajtos tésztát (főtt tészta reszelt sajt tejföl)

A maradékot meg tedd így a sütőbe, s anyuék is ehetnek majd [link]

2009. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne chilis bab maggi fix darált hús és babkonzerv akkor ezeket szinte csak össze kell önteni, a zacskón leírt módon, és 10 perc alatt kész.

De fogj bátran bele ami tetszik, ha vigyázol, hogy ne égess le semmit és ne öntsd ki a forró vizet/olajat,akkor mindenképp sikerül, max sósabb lesz, vag y puhább, mint szokott, de ehető. De lehet hogy remekbe szabod a mai ebédet.

2009. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!