Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Teljesen egyedül vagyok...

Teljesen egyedül vagyok itthon! 13 évesen van valami könnyen elkészíthető ebéd?

Figyelt kérdés
Anyukám iskolába ment, apukám lent van vidékes tesóm pedig suliban van. Mit csináljak magamnak ebédre? Csak palacsintát ne mondjatok, mert a múlt héten is azt sütött a tesóm mikor itthon voltunk ketten.
2009. ápr. 4. 13:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
98%

Egyél egy szendvicset, az ősöknek meg csinálj rakott krumplit, s addig megéhezel te is.

A krumplit főzzük addig, míg épphogy megpuhul. Pucoljuk meg ha langyos vágjuk karikára.Ha kicsit A tojást ugyancsak forró vízben kb. 7-8 perc alatt főzzük keményre. Miután megfőtt, engedjünk rá jéghideg vizet, hogy könnyebben tudjuk meghámozni.


Kenjünk ki vajjal egy sütőben való sütésre alkalmas tálat. A kissé lehűlt krumplit vágjuk szeletekre, s rakjuk ki a tál alsó rétegét a burgonyaszeletekkel. Sózzuk.A következő réteget rakjuk ki tojás-, majd a rákövetkezőt kolbászszelettel. Végül a maradék krumpliszeletekkel fedjük be.locsoljuk meg a tejföllel Előmelegített sütőben kb. 200°C-on süssük kb. 30 percig, míg a tetején a krumpli meg nem barnul. Akkor igazán jó, ha a kolbászból már kisült a zsiradék.

2009. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát tésztát már feltettem főzni, nemsokára kész lesz. A sajtos tészta lesz a nyerő szerintem, azt hiszem régen csinált ilyet anyukám is. Majd a többit meghagyom nekik. Tesóm úgyis hisztizni fog ha nem hagyok neki! Köszi a válaszokat!!
2009. ápr. 4. 14:01
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól van, jót választottál, hamar kész és finom.

A maradék tésztát keverd össze egy kanál olajjal úgy tedd el, akkor nem ragad össze mire jönnek.

Jó étvágyat!

2009. ápr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
:) Finom volt!
2009. ápr. 4. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!