Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet McDonald's-os...

Hogyan lehet McDonald's-os jellegű szupi sültkrumplit/rosejbnit készíteni?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, mi van a krumplikkal, de már jó ideje még csak ropogósra sem sikerül megcsinálni, mert lehet, hogy még kiszedéskor kemény, de utána el is kezd összelottyadni, egy puha, élvezhetetlen vacak lesz belőle :(. Pár évvel ezelőtt még legalább sikerült úgy megsütni, hogy hűléskor is ropogós maradt.

A McDonald's hogyan csinálja azt az isteni fincsi sültkrumplit? Te hogyan csinálod, ha neked sikerül olyanra vagy legalább hasonlóra?

Adjatok már használható és eredményrevezető tanácsokat!

Köszi!!


2011. júl. 25. 14:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet direkt sütésre illetve chipsnek való burgonyát kapni. Általában a sárga héjúak a jók erre a célra.

[link]


Az sem árt a dolgon, ha hasábokra (vagy ízlés szerint akármire) vágod a krumplit, és jó sós vízben forralsz egyet rajta. (Egyet forr, aztán lezárod) Leszűröd, lecsepegteted, és már sütöd is forró olajban.

2011. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Ja és sütés után tilos megsózni :) Előző voltam.
2011. júl. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogyan kell pont úgy ahogy a McDonald's csinálja. Én úgy csinálom hogy a fritözbe az olajat fel melegítem, és amint készen áll a sütésre kiveszem krumplit a hűtőből és zutty bele a forró olajba. Ha a azt a rácsos izét kiveszed a kruplival együtt hagyd ott 2-3 perc hogy leperegjen róla az olaj, néha nem árt ha kicsit megrázod. Másik titkom az hogy friss vagy kevésbé használt olajban kell ezt kisütni.
2011. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
gondolom speciális fagyasztott sültkrumplit használnak na meg azt is hallottam hogy abban az olajban sütik ki mint amiben a hamburgereket is (bár ez lehet csak legenda nem tudom) azt tudom hogy múltkor teljesen hal ízű volt a sültkrumplim :)
2011. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy szoktuok, hogy ténylegesen olyan vékony hasábokra vágjuk, mint a gyorséttermekben, a már teljesen forró, olajba tesszük, hogy ne legyen ideje megszívni magát olajjal és az is segít, bár nem feltétlenül egészséges, ha előtted nagyon finoman meghinted kevés liszttel. Attól lesz ropogós hatású. Ahogy felettem már írták, az is sokat számít, hogy külön sütésre való burgonyát használsz-e.
2011. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

A hamburgert nem olajban sütik hanem grillen.

És ott is megsózzák utána tudom, csináltam és még mindig köpni tudnék annyira utáltam.

Figyelj a krumpli fajtájára, de azt ne várd, hogy kihűlés után is élvezhető lesz, mert olyan krumpli nincs. Vágd fel, süsd meg edd meg. Ha fritőzöd van akkor 180 fokon a legjobb.

2011. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nos, nekünk se fritőzünk, se egyéb szerkezet. És mindenféle krumplit próbáltunk már, amit itt a piacon kapni lehet. Ja, meg próbáltuk már új olajban, hús sütésesben is, meg zsírban is.

Amit még nem hallottam, hogy hűtött krumplit kell hozzá használni, vagy hogy liszttel megszórni - ki fogom próbálni őket.

Egyébként nem teljes kihűlésre gondoltam, hanem amikor már nem ehetetlen forró, 2-3 perc után.

Köszi a tippeket!

Azért még várom a jó trükköket, abból sose elég! :)

2011. júl. 25. 15:11
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem jól tudom, ha így van, akkor elnézést, de én azt hallottam, hogy a McDonaldsos krumpli, az nem tiszta krumpli, hanem olyan, mint a zacskós krumplik, amiben van krumpli por, meg nem tudom, én mi más, mint a chipsekben.

Ezért nem olyan a házi sült krumpli, mint a Mekis sült krumpli.

2011. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Megsózni nem szoktuk, amikor kiszedjük, mert ki-ki a maga ízlése szerint tesz rá ízesítőt, amikor eszi.

A főtt krumplit próbáltuk már, hogy utána sütjük ki. Úgy tényleg sokkal jobb, ízre is és állagra is, csak már túl macerás úgy.

2011. júl. 25. 15:13
 10/19 A kérdező kommentje:
Most ötlött eszembe: lehet, hogy a Mekiben keményítőt szórnak rá?...
2011. júl. 25. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!