Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Linkelnétek szülinapi tortákat?

Linkelnétek szülinapi tortákat?

Figyelt kérdés

Kezdő leendő 16 éves lány szeretne próbálkozni tortasütéssel a saját szülinapjára :D

Viccet félretéve, nekem is anyukámnak is, meg még egy ismerősömnek mostanság lesz, úgyhogy szeretnék sütni lehetőleg emeletes tortát :)

Linkelnétek tortákat (recepttel és képpel)? Lehet látványos, mindegy :D Csak bonyolult meg nem mindennapi hozzávalók ne legyenek benne :'D

Nagy feladat, de nem ijedek meg semmitől :D xD

Gondoltam fondant tortára, de lehet, hogy nem ilyenkor kéne próbálkozni :S Olyan bevonót találtam, amibe méz, margarin meg porcukor meg még valami kell, de semmi olyan, hogy glycerin vagy ilyen cucc... jó lehet az?

Nah, előre is köszi :)


2011. júl. 29. 22:24
 1/4 anonim válasza:
17%
google a barátod :)
2011. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Tudod, teljesen nem vagyok hülye :) Talán :D

Ott kezdtem, de aztán nem találtam semmit... igen, lehet, hogy rosszul kerestem rá...

Ezért gondoltam úgy, hogy ti talán valami újal rukkoltok elő, így másfél órányi "Google-ezés" után :)

2011. júl. 29. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyik legegyszerűbb, legfinomabb, leggyorsabban elpusztított torta:


[link]


1 hónapja sütöttem meg, hát valami fenséges! én nem befőttel, hanem rendes meggyel csináltam (fáról szedettel).


A töltelékkel ne spórolj (meggyes illetve tejszínhabos töltelékkel), akár több is lehet.


Emeletesnek is megcsinálhatod szerintem, de ahhoz nem értek igazából, esetleg valaki majd segít :).

Mindenesetre a torta első osztályú!! :) hajrá!

2011. júl. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha kezdő vagy, szerintem legegyszerűbb az "Egytojásos torta". Laponként kell kisütni és egy főzött krémmel betölteni. Olcsó, elronthatatlan. Ha tepsiméretűt készitesz, bármilyen formát ki lehet vágni belőle: kerek, sziv stb. A maradék megehető. Tetejére csokimáz, marcipán diszek vagy egyszerű cukorkák, (pl.:gumicukor)
2011. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!