Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol vegyem meg a sonkát meg a...

Hol vegyem meg a sonkát meg a tarját? Auchan Tesco kilőve, vagyis a Tescos rémes. Budapesten lakom. Láttam olyat, hogy békebeli, az mit jelent?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Piacon. (Csarnok, Lehel, Fény utcai....)

Én rendes, füstölt parasztsonkát szoktam venni (lehet, hogy ezt árulják valahol békebekinek?). Ezek a kötözött dolgok összevagdosott és összepréselt húsból készültek, mit tudom én mi van benne.

2009. ápr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha lehetne a kérdést is pontozni, akkor nyomnék egy zöld kezecskét!


A békebeli sonka/tarja hagyományos pácolású és hagyományos füstölésű terméket jelent. Ez azt jelenti, hogy a sonkát több hétig pácolják (száraz vagy nedves pácban) utána hideg füsttel több hétig is füstölik, így kapnak egy elég sokáig elálló, finom, adalékanyagoktól mentes terméket.


Na most ez hogy működik az általad említett multiknál?

Gyorspác, egy napos füstölés, és rengeteg adalékanyag (ugye a húsnak valahogy csak meg kell puhulni?)


Gyere ki Pest környékére, keress egy maszek hentesüzletet és vegyél egy szép sonkát, elvégre húsvét is csak egyszer van egy évben!


-kellemes ünnepeket!-

2009. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:) Akkor lehet kimegyek a Bosnyákra. Láttam ilyet még a Spar-ban is, konkrétan ott volt ráírva, hogy békebeli.
2009. ápr. 8. 23:07
 4/8 A kérdező kommentje:

Pest környékére??? Mégis, merre felé induljak? Ez úgy volt, hogy akartam cipóban sült csülköt és csak a tescoban kaptam már. Na az olyan volt, mint egy jobb féle virsli amin kicsit érezni a füstölt ízt, a nem husos része pedig zsírból állt.

Eddig az egyik élelmiszeripari középiskola hústanmuhelyéből vettem, de idén nem jött ajánlat. :(

2009. ápr. 8. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Elfelejtenéd végre a Tesco-t?

A Bosnyákkal, vagy a Lehel piaccal tényleg jobban jársz!

2009. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Épp erről van szó, nem látod?
2009. ápr. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jé eltűnt amire válaszoltam :O
2009. ápr. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
METRO is jó
2010. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!