Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet főzni ilyen feltétel...

Mit lehet főzni ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés
Új házba költöztünk, nincs még sütőnk. Én pedig a legtöbb ételt ott készítettem eddig. A férjem nem szeretni a tésztát, a rizst is maximum hetente egyszer. Minden főtt ételben nélkülözhetetlen neki a zöldség. Nem szereti a fasírtot, rántott húst, kolbászt, hurkát és az ehhez hasonló magyar ételeket (ami nagyon fűszeres és zsíros). Ja, ráadásul van két gyerekünk és a nagyobbik még nincs másfél éves. Tehát főzésre az időm enyhén szólva limitált. Írjatok már légyszi tippeket, mit főzzek?! Hátha kapok olyat, amit még nem csináltam.
2011. aug. 10. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle főzeléket tudsz készíteni, tükörtojással, sült virslivel. Töltött káposztát, töltött paprikát, vadast zsemlegombóccal. Pároltzöldséget, kumplipürét, natúr sülthússal. Tojáspörköltet (amikor a pörkölt alapba főtt tojás karikákat teszel, behabarod, köménnyel ízesíted) zöldborsós rizzsel.Jó sűrű, tartalmas raguleveseket, gulyásokat , egytálételeket, amiket kenyérrel fogyaszthattok. Hozzá másodiknak esetleg palacsintát, mákosgubát.
2011. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos a férjed kénytelen lesz megérteni, hogy amíg nincs sütőtök, nem tudsz neki mannát varázsolni. Ha meg nem tetszik neki, rendel valamit vagy eszik szendvicset.
2011. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Tehát csak mikrótok van ?
2011. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Zöldbabfőzelék tükörtojással vagy borsófőzelék sült virslivel.
2011. aug. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, eszembe jutott még a tojásos nokedli, és, hogy a zöldség is meglegyen, csinálhatsz hozzá, valami jó kis salátát az idény zöldségekből. Vagy süss tócsit, a krumpli mellett, répát, cukkinit stb. is reszelhetsz bele.
2011. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Mirelit kaja mikróba:)
2011. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
töltöttpaprika, hozzá egy kis főtt krumpli.vagy csak rizses húsgombóc, enyhén fűszerezve. hozzá a paradicsomszósz, krumpli.
2011. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

gombaleves, karfiolleves, gyümölcslevesek, krémlevesek,frankfurtileves. rengeteg levest lehet most friss alapanyagokból készíteni.

utána valamilyen tésztaféle, diós, mákos, túrós, sajtos-sonkás-tejfölös.

palacsinta, császármorzsa.

2011. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Tejszínes, tárkonyos leves!


csirkemellett csíkokra vágod, forró olajba beledobod megszórod tárkonnyal (akár egy teljes csomaggal) sózod, mire kifehéredik, felöntöd annyi vízzel amennyi levest szeretnél (én annyit szoktam, hogy éppen ellepje), ha felforrt Mirelit zöldség keveréket (mexikói is lehet) teszel bele, amennyit gondolsz én pluszba szoktam még 1-2 konzerv kukoricát is, ha felforrt megint egy 15 percig főzöd felöntöd tejszínnel én növényi főző tejszínt használok 1 litert (ha sűrű levest akarsz akkor a tejszínt liszttel elhabarod), összeforralod, sózod (a tejszín miatt biztos kell) vagy ha nem szereted az édeskés levest akkor teszel bele 1-2 húsleves kockát! Semmi más fűszert nem igényel. Max 1 óra alatt megvan, ragu leves

2011. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó ötleteket, a receptet pedig különösen! :)

Sajna még mikrónk sincs, elromlott és mikrós kombisütőt akarunk venni. De az még hetekig eltart.

Köszi még egyszer, ha van még tipp, örömmel fogadom! :)

2011. aug. 10. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!