Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tepsis gyümölcsös tejbegríz!...

Tepsis gyümölcsös tejbegríz! Nem egyértelmű a recept! Megnézitek?

Figyelt kérdés

[link]


Azt nem értem,hogy gyakorlatilag megfőzök egy tejbegrízt és AZTÁN kutyulom hozzá a többit és dobom sütőbe,vagy tényleg csak elkeverem a tejet és a grízt????Csak mert úgy folyékony marad,szóval a TETEJÉRE nehéz lesz gyümölcsöt pakolni...Vagy arról van szó,hogy a tojássárgájától és a tojásfehérjehabtól így is sűrű lesz?Nálam kár melegszik a sütő és hűl a tejbegríz (talán már jegesmedvék is úszkálnak benne),szóval segítenétek???Előre is köszönöm!!!


2011. aug. 12. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
valóban fura a recept. én készre csinálnám a tejbegrízt (tehát grízzel együtt forrjon fel) és utána menne a sütőbe, gyakorlatilag csak azért, hogy a teteje egy kicsit megpiruljon
2011. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tojás sűrít rajta, szerintem jó lesz úgy. :)
2011. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tök felesleges a tojás. nemrég csináltam ilyet, de már nem tudom, honnan vettem a receptet, de én csak simán csináltam egy tejbegrízt és rápakoltam a sárgabarackot és a meggyet. fini volt. arra kellett vigyázni, hogy a sütési idő végén, ami kb 30 perc volt, egy kicsit hagyni kellett állni, mert különben szeletelhetetlen lett volna. vágj bele így. sok sikert!
2011. aug. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én csak azért értem mert apukám szokott olyan tejbegrízt csinálni amit a végén mikor már elkészült és picit meghűlt, föllazít habbá vert tojás fehérjével és nagyon nagyon finom! Nyilván az se baj ha felvert sárgája is kerül bele. Szóval készítsd el a tejbegrízt, lazítsd a tojással majd mehet bele a gyümi, végül dobd a sütőbe! Nagyon jól hangzik, jó étvágyat! :)
2011. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
grízfelfújt a kaja neve googlezz rá
2011. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!Már készen van,már ettünk is belőle és NAGYON FINOM!!!!Egyedül azt rontottam el,hogy nem nyomkodtam ki eléggé a meggyet,amit rátettem,úgyhogy itt-ott kicsit "szottyos" lett.
2011. aug. 12. 16:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Utólag csak azt irnám még, hogy a recept alatt vannak a hozzászólások. Abból sokat lehet tanulni, figyeld meg. Leirják a tapasztalatokat, módositanak stb. Bocs, hogy nem hamarabb irtam, de jobb későn, mint soha.
2011. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!