Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pizzatészta, nem értem a...

Pizzatészta, nem értem a receptet, mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés

"Langyos tejbe cukrot teszünk és ebbe morzsoljuk az élesztőt. Hagyjuk felfutni." (mit jelent az hogy hagyjuk felfutni??)


"Kimérjük a fél kiló lisztet, közepébe mélyedés készítünk, és a mélyedésbe sót szórunk. Ide kerül a felfuttatott élesztő is, majd elkezdjük az élesztőhöz keverni a lisztet." (mivel kell keverni? valami géppel, vagy egy kanállal?)


"Szükséges mennyiségű langyos vizet adagolunk hozzá, amíg összeáll a tészta. Kb. 10 percig dagasztjuk" (honnan tudjam mennyi a szükséges mennyiség? mi az hogy dagasztjuk?)


"Amikor a tészta szép sima, tálba tesszük, megszórjuk kevés liszttel, letakarjuk konyharuhával, és meleg helyen kelesztjük fél órát… Utána kinyújtjuk, megpakoljuk és megsütjük.

2 tepsire elég mennyiség." (hogy kell kinyújtani? hogy kell megsütni?)


Azt sem bánom ha valami részletesebb receptet vagy videót linkeltek, mert ebből csak az érti aki tud sütni. Én még soha nem sütöttem.


2011. aug. 12. 15:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én nem is kelesztem a tésztát, mert vékonyan szeretem...és picit ropogósnak az alját. Ezen kívül én nem is igazi élesztővel csinálom, hanem instanttal és mindenki imádja.
2011. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
De most akkor tényleg csak 15-20 percig kell keleszteni? Mi mindig 1-1.5órát hagyjuk állni...mi a különbség?
2011. aug. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Elég annyit keleszteni, igaz minél jobb, meg nagyobb lesz. De annyit nem ér meg, hogy órákat várjak. Van olyan ami megköveteli a hosszú kelesztést, de a pizza tészta nem.
2011. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

igen , nekem 20 perc alatt duplájára nő.persze langymeleg helyen.

begyújtom a sütőt, és takarékon résnyire nyitvahagyom.

egy kis deszkán fölötte a gázra teszem a letakart tésztát és felszálló melegség segít neki.

2011. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!