Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek (esetleg főzzek)...

Mit süssek (esetleg főzzek) Anyukám szülinapjára? =)

Figyelt kérdés

Szija =)


Kb. 3 hét múlva lesz Anyukám szülinapja,de én már most felteszem ezt a kérdést,hogy jól fel tudjak rá készülni :) Szeretnék anyának valami nagyon finom sütit sütni,mondhattok főételt is,de legjobb lenne ha mindkettőt :) Nagyon szereti a mandulás,mentás,csokis dolgokat :) Ha lehet olyan legyen ami nem annyira naggggyon bonyolult(azért már tudok főzni,sütni),de jól néz ki =)


Köszönöm a válaszodat =)


2011. aug. 12. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy nagyon tuti receptem, bár nem mandulás és mentás, de akár a cukrászdai és egyszerű is. Anyum gyártmánya úgy ahogy megkeresem a receptet és ha kéred begépelem:)
2011. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tészta:


6 tojássárgáját 6 ek kristálycukorral habosra keverünk, hozzáadunk 4 ek vizet, 2 ek kakaót, 1 dl olajat.

A 6 tojásfehérjéből habot verünk és hozzáadjuk az előző masszához.

A 6 púpozott ek lisztet egy fél sütőporral elkeverünk és hozzáadjuk az előzőekhez.

A kimagvalt meggyet lerakod a tepsi aljára és ráöntöd a masszát, és megsütöd.

Sütőpapírt tegyél a tészta alá, mert odaragad és akkor annyi.


Krém:


3 csomag vaníliás pudingport 9 dl tejjel sűrűre főzöl. Nem teszel bele cukrot.

Egy rámát 20 dkg porcukorral habosra keversz és ha kihűlt a pudinggal összekevered.

A kisült tésztalapot leöntöd csokival, ha megdermedt rákened a krémet, erre a felvert Hulalát és a tetejét megcsorgatod csokival. Mi kanállal szoktunk csurgatni és rácsosra csináljuk a tetejét. Ét tortabevonót 3 evőkanál olajjal gőz fölött megolvasztod és ezzel csurgatsz.


Hulala vagy Habmester, 400-500 Ft krül kapható. Hogy tutira kemény maradjon a hab, tehetsz bele habfixálót.


Remélem érthető volt, ha ezt sütöd akkor majd írj, hogy milyen lett. Nálunk még a pesti rokonok is ájuldoztak és alig akarták elhinni, hogy nem cukrászdai.:)

2011. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
van egy jó citromos receptem és nem kell sütni sem szeretitek a citromot?írj vissza és leírom a receptét arra is gondoltam ha szereti a csokisat meg a mentát akkor csinálni browniet és tenni bele apróra vágott mentalevelet
2011. aug. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Húúúúú!van ötletem!Ha érdekel írj priviben,mert itt nagyon hosszú lenne!1Xrű is viszont állati fííínom!!!
2011. aug. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia, én az anya szülinapjára csokis-meggyes muffint sütöttem, nagyon boldog volt, és tök finom lett, és könnyü elkészíteni. keress egy alap csokis muffin receptet, és mikor kész vagy, keverd bele a meggyet, vagy bármit, amit szeretnél, így lehet bele rakni pl. mandulát is, vagy csokidarabokat, barackdarabokat...bármit. annyit rakjál bele, hogy azért ne legyen túl sürü a massza, de ne is nagyon híg. föételnek pedig készítsd el anyukád kedvencét. :) Sok sikert!
2011. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1. válaszoló megköszönném ha leírnád! =)


2. válaszoló megfontolom,köszi =)

2011. aug. 12. 20:39
 7/14 A kérdező kommentje:
3. válaszoló igazából a citromot annyira nem szeretjük =) Brownie meg épp most volt szóval az nem valami különlegesség nálunk :)
2011. aug. 12. 20:40
 8/14 A kérdező kommentje:

4. válaszoló,írnál te nekem? =)


5. válaszoló,neked is köszi,a muffint annyira nem szeretjük,meg nincs is olyan sütőm,de azért nagyon köszi! =)


Nagyon jókat írtatok eddig,várom a további válaszokat =)

2011. aug. 12. 20:42
 9/14 anonim ***** válasza:
Az 1. egyben a 2. válaszoló is:) Szívesen!
2011. aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
áá értem,köszi 1-es és 2-es válaszoló egyben =)
2011. aug. 12. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!