Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó lesz a piskótám ha sima...

Jó lesz a piskótám ha sima liszttel csinálom? :S:S

Figyelt kérdés
Nincs otthon rétesliszt..
2011. aug. 13. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne jó? Csak a receptet cseréld ki! :)

Én még sose csináltam rétesliszttel a piskótát! Sima lisztet használok, és jó szokott lenni!

2011. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sosem csináltam még rétesliszttel... Egyszer kenyérsütéshez akartam használni, nagyon rossz, nehéz lett.

Sima lisztből tökéletes!

2011. aug. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát akkor belevágok ,én még mindig csak rétesliszttel csináltam,túrótortát készülök sütni és az alja piskóta ,még sosem jártam így ,hogy nem néztem meg van e liszt otthon..szégyenlem is magam
2011. aug. 13. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha rétesliszttel készült, akkor az nem "piskóta" :)

Ahogy írták előttem, a piskótatészta sima liszttel készül.


De mindegy, hogy a receptedben levő tésztát minek hívjuk, ha rétesliszttet kíván a recept, biztosan más lenne sima liszttel.

2011. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nincs benne h rétesliszt-csak liszt-de nálam a rétesliszt a megszokott
2011. aug. 13. 17:06
 6/11 anonim ***** válasza:

majd meglátod, hogy tökéletes finomliszttel is.a legtöbb süti sima liszttel készül, elég kevés, amihez kifejezetten rétesliszt kell.

felesleges drágábbat használni , ha nem muszáj.

ha nagyon megszoktad, esetleg keverd, de rá fogsz jönni, hogy a finomliszt is jó.

2011. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Rétes lisztel olyan a piskóta hogy meg kell fulladni tőle... Ezt még nem is hallottam hogy rétes lisztel piskótát sütni... o.O Alapból nem sütünk szinte semmit sima rétes lisztel, azt általában csak vegyíteni szoktuk a sima lisztel, persze vannak kivételek.


18/L

2011. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Nálad a rétesliszt a megszokott?! Sütöttél már mondjuk palacsintát abból??? Undorító szerintem... A réteslisztet nem véletlen találták ki, és nyilván nem véletlen nem a mindennapi ételekhez használjuk. A süteményekhez is maximum vegyítve használjuk, magába semmi kép. Nem véletlen RÉTES liszt.
2011. aug. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
nálam csak sima liszt van itthon, de bevallom emiatt nem szégyenlem magam:))
2011. aug. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Van egy nagyon jó ismerősöm akivel évek óta süttetnek tortákat-réteslisztet használ a piskótára.Nem vagyok magyarországi,viszont vettem már ott sima lisztet,és nekem az kicsit más mint nálunk...és nem a palacsinta tésztát nem rétesliszttel csinálom,mert nem szeretjük úgy,de már hallottam ,h. valaki még azt is azzal készíti,még azzal is paníroz.Szerintem általában mindenki úgy főz,ahogy anyukájától,vagy nagymamájától látja-én így láttam nekem így volt természetes és a családomnak is.

Egyébként még nem kóstoltam,mert másnak sütöttem a tortát ,de látszatra jól néz a piskótám.Lehet,hogy ezután sima liszttel fogom csinálni...Az ember holtáig tanul,én nem szégyenlek kérdezni.üdv,és köszönöm a normális válaszokat,27 N

2011. aug. 14. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!