Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A lókolbász valóban lóból készül?

A lókolbász valóban lóból készül?

Figyelt kérdés
Csak azért mert furcsa számomra hogy csak azért tenyésszenek lovat hogy később levágják.A ló ennél azért értékesebb állat.
2008. márc. 5. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Igen, a lókolbász lóból van. De nem azért tenyésztik a lovat, hogy levágják. A lókolbász és egyéb lóhús azokból a lovakból van, amelyek kiöregedett versenylovak, vagy sérült "szekérhúzók". Vagy bármi olyan ok miatt kerülhet vágóhídra egy ló, ami vagy a gazdájának nem éri meg, hogy rendbehozassa, vagy nem lehet segíteni rajta.

Megjegyzem, én már csak azért sem tartom jónak, mert a ló egy rendkívül intelligens állat. Egy életen át szolgálja a gazdáját, aztán eladják egy vágóhídnak? Én nem tenném, akkor inkább elaltatnám, ha nincs segítség. De sokan azért teszik, mert így visszajön valami a ló árából, illetve a ráfordított költségekből.

2008. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Mi kaptunk egyszer egy lovat vagasra. Gyogyithatatlan volt a terde, el kellett "altatni" minden keppen. A gazda nem tudta volna megenni, de ennyi hust elpazarolni nem akart, apamnak adta. 300kg kolbasz lett belole. Az izere nem emlekszem, nagyon kicsi voltam, a sztorit is csak a mesek alapjan ismerem.

Allitolag (mivel en emlekszem)edeskes az ize.

2008. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
19%
Utálom azt aki lovat vág!!! :( szerencsétlen állat egész életébe dolgozik és mi a sorsa???....
2008. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a lókolbász lóból van.


Tudod, hogy a disznó legalább olyan intelligens mint a kutya?

És azt tudod, hogy a liba jó házörző, jelzőállat?


Nagyon szeretem a lovakat (okosak, gyönyörűek) de ennek semmi köze ahhoz, hogy a lóhús messze egészségesebb mint pl a disznó vagy a marhahús.

Nem hiszem, hogy morális kérdést kell ebből csinálni.

Én sem tudok róla, hogy kifejezetten e célból tartanának lovakat, de szerinted jobb lenne ha a kiöregedett állatok a dögkútban végeznék? Az kellemesebb gondolat lenne?

2008. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Bizony-bizony a lókolbász lóból van,és isteni finom.Kicsit édeskés az íze,régebben lehetett kapni lópárizsit,azt nagyon szerettem.

Amúgy minden állat értékes,kár értük,én nagyon szeretem őket,de nem vagyok válogatós.

A japánok bálnát esznek,a kínaiak kutyát,az olaszok macskát,mi ebben a kivetnivaló?

2008. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
15%
Az, hogy hülye vagy!
2008. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
5%
A 3. válaszírónak adok igazat!!!!!!!!!!!
2008. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Magányos Fiú válasza:
37%
Szerintem a túlszaporodott és túl sok szivárványt evett és ettől elhizott Rózsaszin csillámfas.zláma húsából van. De lehet tévedek
2015. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem rosszabb mint marhát vagy disznót ölni a húsáért.
2018. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen abból,a legtöbb százalèkban ló,de van benne sertés is valamennyi,nagyon finom,én imádom.Tenyésztenek lovakat vágásra,olyan mint a sertés vagy bármelyik állat.Máshol meg macskát,kutyát esznek,a sertés meg szent állat,mi meg azt esszük.
2022. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!