Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen krumplis ételt tudok...

Milyen krumplis ételt tudok készíteni, amit le tudok fagyasztani és utána is ehető, nem túl "löttyedt"?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Krumplis tésztákból készült dolgok kiválóak erre! Én is ilyenkor szoktam, mert már csírázik a tavalyi krumpli, fel kell használni...


Derelyét a vastagabbik fajtát, szilvásgombócot, knédlit és ilyesmiket.

Ezeket főleg utálom kis adagokban készíteni, mert macera. Mindig egyszerre szoktam gyártani, egy adagot frissen megfőzni és enne, a többit nyersen tálcán lefagyasztom, aztán mikor megfagyott bezacskózom vacsorányi adagokra. Aztán ínséges időkben csak kiveszem és megy a forró vízbe...

2011. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Burgonya krém leves. Ez jut elsőre eszembe aminek nem lesz baja ha visszaforralod.

De ha fagyasztani akarsz ajánlom a brassóit, megcsinálod a húst részét (lefagyasztod aztán) és bármikor amikor kell kiveszed és összekevered mirelit krumplival ha feltétlen mirelit kell

2011. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

krumplis pogácsa, tészta

nudli

2011. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én a krumplis gulyás maradékot, a krumplifőzeléket, a kelkáposzta főzeléket is lefagyasztom. szobahőn kiengedem, utána egyet forralom és megesszük.

nem versenyez a frissel az biztos, de tök normális állagú és ehető bármelyik.

még egy adag maradékot is lefagyasztok, valamikor jó lesz.

Más: ha főtt krumpliból csinálsz krumplikrokettet, bepanírozva tálcára téve lefagyasztot, bármikor előveszed, kisütöd, olyan, mint a friss!!

üdv.

2011. aug. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akármelyik krumplis étel lefagyasztható.

Én krumplis tésztát is lefagyasztottam és kiolvasztáskor kicsit tovább hagytam a tűzön, hogy elpárologjon a felesleges nedvesség. De szoktam csinálni Szilvás gombócot krumplis tésztából, azt is Nyersen egy tálcán lefagyasztom és másnap már egy műanyag zacskóba összeöntve addig tárolom a mélyhűtóbe ameddig akarom. Ilyen formán krumplis pogácsát is szoktam lefagyasztani nyersen.

Megmaradt friss gombócot, vagy éppen törtkrumplit is nyugodtan eltehetsz, eláll bármeddig.

Nnem szabad kidobni manapság semmit.

2011. aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, végül burgonyakrokettet készítettem, azt bármikor kisüthetem, ha úgy adódik. De a többit is ki fogom próbálni :) köszi szépen!
2011. aug. 20. 17:25
 7/7 anonim válasza:
lapcsánka
2011. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!