Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bodzaszörp lehet piros?

Bodzaszörp lehet piros?

Figyelt kérdés
úgy tudom hogy a bogyójából készült, de eddig én még csak fehéret ittam, ezért nem merek ilyet inni :)
2011. aug. 24. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy a virágából készül a bodzaszörp, a bogyó nem tudom milyen lehet abból csak lekvárról hallottam.
2011. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze... A fehér az tkp. bodzavirágszörp, az igazi bodzaszörp a bogyóból van, és pirosas...Miért ne ihatnál?
2011. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
van itthon házi bodzabogyó szörpöm, ez lila
2011. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze jó lenne tudni, h hogyan készült,bolti vagy házi(bár aki ilyesmit készít nem hinném, hogy ne tudná a bodzabogyóról, hogy tovább kell főzni a méreganyagok miatt, de azért nem árt megkérdezni).
2011. aug. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy fenét kell tovább főzni! A feketebodza semmiféle mérget nem tartalmaz!
2011. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én így tudtam: "A fekete bodza termése nyersen nem fogyasztható, mert mérgező. A frissen préselt bodzalevet fel kell forralni, " , de lehet hogy van nem mérgező fajta is...
2011. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolkozz! A gomba mérgező azzal hogy egy óráig főzik semmit nem veszít a mérgező hatásából.Az egy teljesen halvaszületett elképzelés hogy a felforralással méregből ehető anyag lesz.A feketebodza az ehető egyedül a többi bodzafaj nem, csak annyi az igazság,
2011. aug. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A bodzabogyóból készült szörp piros,vagy lila,vagy bordó,persze.És százszor jobb,mint a virágból készített,A mérgező volta egy tévhit.Persze,megfőzzük,összezúzzuk,átpréseljük,bele a cukor és a citromlé,ezzel is főzzük egy kicsit és kész.Én évente 20 litert készítek általában,de ritkán tart ki az újig,pedig mást is iszunk.A színe gyönyörű-ételfestéknek is kiváló,használják is erre a célra,pld.az erdei gyümölcs ízű joghurtok színe-íze is innen származik.Az ízét van,aki nem kedveli,de lehet több citromlével-vagy citromsavval készíteni mint az átlag szörpöket,és akkor már nem lehet érezni a kesernyés ízt.De mi pld.azért szeretjük.
2011. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A bodzabogyó nyersen enyhén hashajtó hatású - és sokan ezt minösitik mérgezönek.
2011. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!