Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Piros Arany, Gulyáskrém...

Piros Arany, Gulyáskrém helyettesíthető normál fűszerekkel?

Figyelt kérdés
Házilag lehet ilyet csinálni?
2011. szept. 16. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
azt nem tudom ezeket lehet-e, de én most csináltam Erős Pistát és Édes Annát házilag, az utóbbi hasonlít leginkább a Pirosaranyhoz, csak az krémesebb. Egyébként kápia paprikát daráltam le húsdarálón 2x, és amennyi a tömege, annak a 20% a legyen só. (1kg paprikához 20 dkg só). ha ezt a masszát még tovább pürésíted botmixerrel, akkor szerintem Piros Aranyat kapsz.
2011. szept. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket pont azért találták ki, hogy a "normál" fűszereket helyettesítsék, szóval hogy a fenébe ne lehetne...
2011. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Főzz egy gulyást gulyáskrém nélkül. Kevés lével turmixold össze az egészet, és máris kész a gulyáskrém. :DDD
2011. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám szokott csinálni. Megdinsztel egy csomóhagymát bele paradicsom és paprika ledarálva + só. Tehetsz bele pici fokhagymát is.Paprikából pedig mindenfélét:)
2011. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Gulyáskrém nem máss , mint gypörkölt alap amiben nagy mennyiségű paprika van elkeverve . Semmi szükség nincs rá , ha tudod , hogy kell pörköltet készíteni . Ami miatt népszerű , mert nagy mennyiségű monosodium glucomate (MSG) van benne , ami természetesen előfordúl a paradicsomban , de nem akkora mértékben , mint némely ételízesítőben. Feldobja az ízeket , mert fokozza a ízlelőképességet . Nagy mértékben használva alergiás reakciót okozhat , asztmarohamot válthat ki , és előfordúlt haláleset is a következményeként . Bár mint a gulyáskrém és a vegeta kapható nálunk , az alkalmazásuk tiltva van éttermekben , iskolákban , kórházakban , bölcsödékben , őregotthonokban stb.

A legtöbb emberre nincs semmi káros hatása , de asztmásoknak és magas vérnyomásúaknak nem ajánlott.

2014. nov. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!