Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A paradicsomlevest hogy kell...

A paradicsomlevest hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
mindmegette.hu?
2011. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rossz a kategória, amúgy paradicsomlé kell hozzá, só, tészta ilyenek :)
2011. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aha már megtaláltam a neten meg kell pirítani a paradicsompürét olajba hát ez érdekes lesz na mindegy majd lesz valami belőle remélem ehető lesz a végeredmény :D
2011. aug. 27. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:

micsoda? Ne ilyen sűrítményeket vegyél meg pürét hanem amivel finom az a fél literes üvesges paradicsomlé, hát ha azt akarod hogy finom legyen akkor így csináld:


pucolj meg 1 nagy vöröshagymát


vágd fel nagyon apróra, tedd bele abba az edénybe amibe a paradicsomlevest csinálni akarod


rakj bele olajat (csak dinsztelni kell)


utána ha megdinsztelted vedd le a tűzről(FONTOS H VEDD LE A TŰZRŐL) várj kb 2-3 percig hogy hűljön és rakj bele kb 1 kanál piros paprikát(törött paprikának is hívják) (1 kanál kb 1 literhez kell de mehet bele másfél kanál is=evőkanállal

ezt keverd össze, de ha fél litert csinálsz akkor is kell bele az 1 kanál


és ragd bele a paradicsomlevet, mehet vissza a gázra,


Rakj bele sót én fokozatossan szoktam szózni először csak 1-2 csipettel mert sótlanul eszek

(ha sós lesz véletlenül akkor rakj bele még paradicsomot vagy vizet, vészhelyzetbe cukrot)


mivel elég tömény íte van így a paradicsomos üveget ömlítsd ki vízzel, de csak egy kicsit, ne legyen a leves nagyon vízes ízű


ha a hagyma megfőtt ezt kostolgatni kell, akkor mehet bele a tészta, azt is kostolgatni kell hogy mikor jó


És kész


Ha valami nem világos kérdezz

2011. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
majd írd meg milyen lett
2011. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon finom lett!
2011. aug. 27. 15:22
 7/9 A kérdező kommentje:
a cukrot kihagytad de tettem bele nem gondoltam volna hogy sikerül. izét tettem bele rizst. Isteni! Kérsz? :D szívesen adok ha csaj vagy gyere :D
2011. aug. 27. 15:25
 8/9 anonim válasza:
:@ szóval így állunk Feri? Fulladj meg a paradicsomlevesedbe!
2011. aug. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
cukor nem kell bele mert a paradicsomlé már eleve cukrozott, ha te nagyon édesen eszel akkor lehet, viszont vigyázz hosszútávon nem kifizetődő ha édessen eszel
2011. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!