Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 35 év körüliek! Hogy kell...

35 év körüliek! Hogy kell olyan paradicsomlevest csinálni, amit a mi gyerekkorunkban adtak a menzán?

Figyelt kérdés
Közepesen sűrű volt és édes. Hiába keresek, nem találok megfelelő receptet, mind erősen paradicsomos és savanyú lesz. (Nem cukor kérdése, abban biztos vagyok!)
2011. márc. 8. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
én így csinálom a menzás parilevest: fél fej hagymát lereszelek finom lyukú reszelőn, ezt olajon megdinsztelem, ráöntöm a paripürét (s-budget-es 2 db 500 ml-est), dobok bele pici sót, 1 ek cukrot és 1 babérlevelet. sztem ez adja azt az édeskés ízt. ezután forralom, betűtésztát főzök bele, pici tejföllel szinezem, esetleg kóstolás után tovább ízesítem.
2011. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
A paradicsomlevesbe nem kell sem babérlevél,sem tejföl,anélkül is elég savanyú. Zsírban rántást készítek,rá a paradicsomlevet,annyi vízzel,amennyire higítani akarom. Bele sót,kevés cukrot,egy fej vöröshagymát. Ha jól összeforrt,tésztát főzök bele.
2011. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

én is a kész rántást öntöm fel, egy lt 100 %-os paradicsomlével. még ezt is kell higítani, mert sűrű lenne. kis cukor kell bele. nyáron egy darab zellerzöldet is főzök bele,és egy hagymát, amiket tálalás előtt kiveszek.

aprótésztát főzök bele, vagy levesgyönggyel, piritott kenyérkockával fogyasztjuk.

2011. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, mindet kipróbálom.

Pont azt szeretném, ha nem lenne savanyú.

2011. márc. 9. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!