Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kerti partyra receptek?...

Kerti partyra receptek? Desszert is!

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Grilleztek? Bográcsoztok? Desszert szerintem valami könnyű, mondjuk tiramisu vagy ennek a citromos változata. Esetleg összeüthetsz pár fajta fagyit, nem tart sokáig és jól tud esni.
2011. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Süss palacsintát , de ne töltsd meg. Tegyél ki többfajta tölteléket és mindenki eldönti magának, hogy mit tegyen bele.Tarja, csirkecomb , csirkemáj, virsli.

A húsokat előző nap pácold be, de ne sózz! A pác lehet fokhagymás-majorannás, mustáros és étolaj.

A csirkecombot csontozd ki és vágd ketté.A májat majorannás-olajba pácold be.

A csirkemáj és virsli gyorsan meg van, a hús megsüléséig ezt lehet enni.

Ezekhez salátákat csinálj.Görögsaláta, uborkasaláta.

2011. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Grillezünk (bocsi az előbb lemaradt)
2011. aug. 29. 15:05
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

- mustáros-piros aranyas pácolt tarja, fokhagymás-borsos tarja (lehet csirkemellet is, de szerintem a tarja a legjobb grillezni)

- virslik, kolbászok

- krumplit én úgy szoktam csinálni, hogy az egész krumplikat héjastól jól megmosom, és kb 1 cm-es karikákra felvágom. Forró vízben 5-6 percig előfőzöm. Kiszedem, megszórom majorannával, rozmaringgal, és lelocsolom egy kevés olajjal. Ezeket a karikákat pár percre kell a grillre rakni, hogy kicsit megszínesedjen a külseje.

- grillezett kukorica: csemege kukoricát megfőzöd sós vízben, 3-4 darabra eltöröd/vágod ha megfőtt. Ezeket a darabokat ráteszed a grill rácsra, és egy kicsit megbarnítod a külsejüket. Addig olvasztasz egy kevés vajat/margarint és teszel bele zúzott fokhagymát, vagy fokhagyma granulátumot (ebből óvatosan mert elég intenzív az íze). Ahogy a kukoricát leveszed a rácsról még forrón bele kell forgatni ebbe a fokhagymás vajba. Isteni finom!

- saláták


Desszertnek én általában tiramisut szoktam csinálni.

2011. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
főzzé' virslit és ted bele egy kiflibe és nyomj bele majonézt ez a legjobb magyar paraszt kaja
2011. aug. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!