Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készül a brassói? =)

Hogyan készül a brassói? =)

Figyelt kérdés
A krumplit nem a gázon szeretném sok olajban kisütni hanem a sütőben,jó ropogósra..... Köszönöm =)
2011. aug. 30. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor kisütöd a krumplit úgy ahogyan elgondoltad.

Aztán fogod a húst, összevágod kockára (sertés comb). Vágsz mellé vöröshagymát és foghagymát is. A brassói szereti a foghagymát, reméli, hogy te is.

A hagymákat olajon megdinszteled (teflon edényben készíted). Aztán jöhet rá a felvágott hús, egy kicsi víz. Ha vizet nem teszel az sem gond, én már készítettem nélküle is, szóval tényleg kevés kell. Fűszerezés: só, bors, vegeta (ételízesítő). Aztán ha puhára sült, elfőtte a levét is, akkor szépen összekevered a ropogósra sütött krumplival és még melegen tálalod.

Jó étvágyat hozzá!

2011. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A felkockázott disznóhúst, lepirítjuk, só, bors, zúzott fokhagyma, majoranna. Kis vízzel felengedjük, fedő alatt puhára pároljuk.

Mikor megpárolódott, zsírjára sütjük - azaz addig sütjük fedő nélkül, míg el nem tűnik alóla az összes lé.

Ezután megszórjuk pirospaprikával, és összeforgatjuk a krumplival.


Krumplit régen csináltuk, de:

- megmossuk, apróbb kockára vágjuk

- teflonba pici olaj, rá a krumpli, és húsz-huszonöt perc alatt megsül - ha megpuhult, már jó, utána csak piruljon

- közben néha megkeverjük, nehogy leégjen

2011. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy csinálom majdnem mint az első, de sót nem teszek bele, csak vegetát, abban is van só, és szoktam még bele tenni majorannát, kevés bazsalikomot, meg kevés pirospaprikát, hogy legyen egy kis színe. Vízzel felöntve szoktam megcsinálni, utána lesütöm a szaftjára.

A krumplit én is sütőben csinálom. Megmosom, felkockázom, só, bors, pirospaprika, kevés olajat rálocsolok, utána sütőpapírra terítem egy tepsibe, és megsütöm. Ha kész, összekeverem a brassóival.

2011. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak felénk raknak a brassóiba borsót? :D

Amúgy ugyanaz, csak a borsót is kicsit megpirítjuk, úgy tesszük bele a húsba.

2011. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A brassóit zsírban kell sütni,nem olajban. Vegeta pedig nem kell bele (másba sem,mert felesleges adalékanyagokat tartalmaz).

Vöröshagyma,fokhagyma,bors,pirospaprika kell bele.

2011. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Tényleg ettem már én is valahol zöldborsósan, úgy is finom.

A pirospaprikán én is gondolkoztam, de nekem anyum sose tett bele (vegetát viszont igen), én meg ugye tőle tanultam el. A férjem pedig mindig azt mondja, hogy ha nem akarok majd minden nap főzni 8pedig nem kis adagokat készítek), akkor tanuljak meg rosszul főzni. Na persze ezt csak hülyeségből mondja...

2011. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!