Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paradicsomból milyen ételek...

Paradicsomból milyen ételek készíthetők? Amelyek:

Figyelt kérdés

Amelyek annyira nem pepecselősek, tehát van értelme elkészíteni.

Nem lecsó, nem paradicsomleves, nem paradicsomos káposzta, nem töltött paprika szósz, nem az a rizzsel töltött sült paradicsom.


Valami egyéb recept kéne, amibe sok paradicsom kell, és lehetőleg a lével együtt, amit nem kell teljesen elfőzni...


Ötlet?

Köszi előre is!


2011. szept. 1. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Húúúú hát nagyon gondolkodok, de az én repertoárom kimerül az általad kizártakkal :)


Olyat szoktam készíteni viszont, hogy krumplit felszeletelek, rá a szeletelt hagyma, paradicsom esetleg paprika. Arra valami jó szaftos husi, mondjuk előre fűszerezett tarja és be a sütőbe. De ez is a lecsósra hajaz és a leve nem kell hozzá.

2011. szept. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:-))

Jajj, valami ehhez hasonlót is csináltam egyik nap, csak azt már fel sem soroltam mert saját kútfőből kutyultam. :)

(Tepsibe: kicsit pirított sonkaszeletek, rá picire kockázott nyers krumpli, rá sok lédús paradicsom, erre maradék virsli kockázva, rá megint egy sor krumpli, sok paradicsom, némi fokhagyma, pirított sonka, és tetejére reszelt sajt. Ugye a paradicsom levétől főtt meg a krumpli, és értek össze az ízek. Fincsi volt.)

De már nem jut semmi eszembe.


Most paradicsomos tésztán gondolkodom végső kínomban. :-)

2011. szept. 1. 08:08
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: Ha olyan sok paradicsomod van, akkor tedd el télire. Jó lesz az. Lecsónak, paradicsom lének befőzheted. Amit úgyis pépesítek majd, annak le is szoktam csak úgy simán fagyasztani.
2011. szept. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Paradicsomos spagetti.

Dinsztelj meg hagymát, 1-2 gerezd fokhagymát, dobd rá a feldarabolt paradicsomokat, tegyél bele oreganot, bazsalikomot, ha savanyú a paradicsomo tegyél hozzá kis cukrot, főzd puhára és kavard el a kifőtt spagettivel. Parmezánnal vagy reszelt trapistával szoktuk enni.

2011. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hm, paradicsomos spagetti! Mennyivel jobban hangzik, mint a paradicsomos tészta. Na ilyet csinálok holnap! (Mára még van lecsó maradék.:-))


Első! :-) Hát annyira nincs sok, hogy legyen kedvem télire megfőzni és üvegekbe tölteni. Viszont nem annyira kevés, hogy 1-2 főzéssel felhasználjam. :)

Lehet néhányat lefagyasztok, ez jó ötlet! Majd mindig egyet-egyet kiveszek húslevesbe, köszi ez hirtelen nem jutott volna eszembe!

2011. szept. 1. 08:30
 6/8 anonim ***** válasza:

én szoktam olyat hogy darálthúst+rizst+tojást+fűszereket összekeverek majd a paradicsomot kikaparom hozzá teszem a masszához, beletöltöm és teszek rá sajtot+bazsalikomot és megsütöm

magában is nagyon , de szoktam még zöldséges rizzsel, uborkasalátátval fűszeres vajaskrumplival enni


gondolom sok a paradicsom a kertbe:)

passzírozd ki, üvegbe rakd el télire, vagy savanyúságnak, lecsónak, lének stb


pizzák, paradicsomos tészták

pizzáscsiga/pizzásrúd, levesel tésztákba hussal együtt tölteni

paradicsomos kenyér

fűszeres burgonyás nudli paradicsommártással

2011. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Burgonyás nudli paradiccsal! Zseniális, ugyis van még tavalyi krumpli! :)
2011. szept. 1. 17:31
 8/8 anonim válasza:
Pl. Paradicsomos húsgombóc :)) kenyérrel, krumplival, ki hogy szereti :DD nekem ez a kedvenc paradicsomos kajám.
2011. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!