Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi nálatok egy tipikus vasárna...

Mi nálatok egy tipikus vasárnapi ebéd?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy vasárnap-hogy is fogalmazzak- ünnepibb az étel,vagy előfordul,hogy például főzelék,vagy tészta,tehát valami egyszerűbb,olcsóbb az ebéd?
2011. szept. 3. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
semmit.....kertből krumplit
2011. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan a szombati maradék. Így vasárnap nem kell főzni, és van időnk egymásra.
2011. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

szombaton sokszor van főzelék valami egyszerű feltéttel, pl sültkolbász, babgulyás pogival,vagy valami tésztás-zöldséges-sajtos-tejfölös rakottas, vagy éppen rakottkrumpli.

vasárnap mindig húsos étel, akkor megadom a módját, igyekszem változatosan (már amennyire lehet)főzni.

ilyenkor újdonságokat is kipróbálok, hátva bővülhet valamivel a szokásos repertoárom.

minden hétvégén, de van ,amikor hétközben is sütök sütit.

2011. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
vajaskenyér, meg mivel vasárnap van, lecsókolbász és uborka is van mellé.
2011. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden héten más. Van,amikor különlegesebb,de legtöbbször semmi különös. Néha főzelék,vagy amit éppen megkívánunk. Leves is legtöbbször zöldségféle. Húsleves csak nagyon ritkán.
2011. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amig otthon laktam,addig minden vasárnap nagyiékhoz mentünk,húsleves,amiből töltelék,hús,krumpli a második,majd utána törtkrumpli rántotthús befőttel

délután pedig süti


már a könyökömön jött ki


igy én még életemben nem főztem húslevest,pedig tudnék :)


Változó nagyon a vasárnap,ilyen időben inkább kirándulunk,és eszünk útközben valamit,vacsira pedig vagy rendelünk vagy hideg kaja,vagy ha maradt szombatról.


Amig nincs gyerekünk,addig ez igy is lesz...utána majd valami rendszeresség

2011. szept. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

régen anyuéknál minden egyes vasárnap húsleves, krumplipüré és rántott hús volt az ebéd

most a férjemmel és a kisfiammal általában csavargunk vasárnap - park, játszótér, állatkert, pláza stb, és ahol a dél ér bennünket, ott veszünk valamit enni - gyros, hamburger, pizza stb (hét közben minden nap főzök, így ez a vasárnapi "különleges" ebéd :)

2011. szept. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyáméknál mindig fakszni van: húsleves, legalább 4 féle második, ilyen hús, olyan hús, hal, sajt, mittomé, kétféle körettel, és kétféle savanyűsággal, majd minimum egy féle desszert, majd kávé. Irtó jó buli szokott lenni :)

Mi ketten lakunk párommal, plusz össze-visza kelünk meg nincs így rendszer a hétvégéinkben így ahogy esik úgy puffan, ma pl én szendvicset ettem, ő meg bedobott egy fasírtot két zsemle közé, ketchup, mustár, majonéz. Holnap meg még messze van de sztem valami húsos tésztát csinálok, v császármorzsát...

2011. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

persze nálunk nincs így hogy vasárnapi ebéd meg stb

pl hétköznap ha alig érek rá rizs+rántott csirkemell+savanyú ez gyorsan készen van

hétvégén ráérek akkor tudok csinálni töltött káposztát, guláyst, vadast stb

pl holnap az ebéd kagylótészta pörkölttel

leves szerintem nem lesz vagy max egy tojásleves, mert nagytakarítok

de pl tudom hogy kedden húslevest főzök sok zöldséggek, utána fűszeres vajaskrumpli spenótos pangasiussal és csinálok valamilyen könnyű gyümölcsös piskótát is (mert szabin avgyok)

2011. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó, de általánosságban "rendes kaja" ahogy anyum fogalmazna.

Férjemmel mind2en dolgozunk így hétközben csak amolyan gyors kaják vannak otthon mint pl. főzelék virsli, főtt krumpli főtt tojás és ilyenek, így hétvégére kellően kiéhezünk egy jó levesre, tartalmas menüre. Mindig van ilyenkor leves (zöldség, gyümölcs, esetleg húsos de az ritkán).

Második pedig változó, de általában ilyenek: h rántott cukkini,hal,sajt, rizs, vagy vmi pörkölt, tészta, rakott dolgok.

Amúgy én is szombaton főzök, nagyobb adagot, az van vasárnap is, meg hétfőn, anank, aki otthon kajál.

2011. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!