Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerűen elkészíthető krém...

Egyszerűen elkészíthető krém süteményekbe?

Figyelt kérdés

Olyan krém érdekelne aminek egyszerű az elkészítése (nem kell gőzölni, stb) illetve a hozzávalók is egyszerűek, de mégis megfelelő minőségű és állagú


Nézegettem már recepteket, amit legutóbb csináltam az egy sürű, szirupos valami lett, ráadásul a kész süteményt se lehetett rendesen szeletelni..


2011. szept. 8. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyenre gondolsz?

Túrós-gyümölcsös, vagy valami édes, esetleg csokikrémes? Vagy diókrémes?

2011. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
En pudingbol keszitem,fel liter tejhez 2 puding,kb. 20 dkg.cukor,ha langyos,nem meleg ,nem hideg 1 margarint hozza keverünk.Ha vanilias,teszek meg bele 2 van. cukrot,ha csokis ,meg fözö csokit v. kakaot,a csokisba lehet szorni daralt diot is.Ezekkel tortakat szoktam kesziteni.Igy csinalom a fagyi tortat,3 fele szinü pudingbol,csak meg mindegyikbe megy 2 tojassargaja.A feherjekböl,sargaja nelkül piskota,amit meleg tejjel meglocsolok,ha megsül,es ra a pudingkremek,tetejere,tejszinhab.
2011. szept. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

csokis, túrós, diós, mogyorós is jó, bár ezeket inkább a tésztájába sütném


krémként meg valami olyan gondoltam mint a mignonban vagy a tortákban szokott lenni

2011. szept. 8. 09:43
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a leirást, ezt a pudingosat kipróbálom


30-40 deka liszttel készült süteményhez elég lehet 1pudingpor+1/4 liter tej is?


Illetve ha a tojást nem választom külön, a fehérjét is beleteszem a krémbe az miben módosítja?

2011. szept. 8. 09:52
 5/7 anonim ***** válasza:

ajánlok Neked egy finom sütit. már sokaknak leírtam a parfé szeletet.

tészta: 17 deka liszt, 17 deka porcukor, 4 ek. méz, 4 tojás,10 deka durvára vágott dió, egy csom. sütőpor.

a tojások sárgáját a mézzel, cukorral, dióval, majd a sütőporos liszttel kikeverjük. a 4 tojás habját egy-két csepp cirtomlével(ecettel) kemény habbá verjük, majd lazán

a tésztába keverjük.

egy közepes, (nekem 38x25-ös)sütőpapíros tepsiben öntjük, és tűprőbáig sütjük. teljesen ki kell hűlnie.

fél liter tejbe 5 púp, ek, darát megfőzünk és kihűtjük. nem baj, ha kemény , majd géppel kikeverjük.

1 rámát 25 deka porcukorral, egy vanilás cukorral habosra keverünk és összedolgozzuk a kihűlt darával. szép , fehér stabil krémet kell kapnunk.

ezt rákenjük a kihűlt,mézes-diós tésztára szép egyenletesen. a tetejére csokimáz kerül, de én olvasztott csokival szoktam össze-vissza megcsorgatni. így szép cirmos lesz.

nagyon finom, ez nálunk régi családi recept.

2011. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A pudingot lehet liszttel is helyettesiteni,v. mint az elözö irta daraval.nekem a lisztes nagyon finom,vanil. cukorral,amikor kikeverem a margarinnal,szep feher,szinte habszerü,na de ha megdermed,nem folyik.Az elkeszitese olyan mint a pudingge.A lenyeg h.,akkor kell a margarint hozzaadni,mikor langyos,ha tul meleg,szetolvad,ha tul hideg nem lehet összekeverni.Karammel kremet is lehet kesziteni.A cukrot megpörkölni,pl.5-6 kanal,tejjel felönteni,majd megint mint a pudingot,liszttel kikevert cukorral megfözni.Ha ezek a kremek,nem eleg edesre sikerülnek,lehet valamennyi porcukrot utolag beletenni.
2011. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi válaszokat is, amit a kérdés feltevése után készítettem, az eléggé morzsálódós lett (40dkg liszt, 20dkg mogyoró, 12dkg margain, 1 sütőpor, 20dkg cukor), és kiderült hogy a fél liter tejjel készült puding nem volt elég a tésztához


de legközelebb kipróbálom a leirt recepeteket

2011. szept. 10. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!