Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kalóriaszegény rakott karfiol...

Kalóriaszegény rakott karfiol receptje?

Figyelt kérdés
2főre milyen mennyiséggel számoljak? Nem akarjuk 3 napig enni.
2011. szept. 8. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
így van, a rakott karfiolt nem lehet kalóriaszegényen elkészíteni.darált pulykából csinálhatod esetleg, de rizs akkor is kell, meg zsiradék, no meg tejföl.
2011. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

azért a mennyiség kb. egy fél kilós karfiol, ( egy része úgy is kidobandó) 25 deka darált pulykahús, 5 deka nyers rizs. egy hagyma.egy kispohár tejföl.

a rizst fegfőzöd egy kis sós vízben. a hagymát megdinszteled nagyon kevés zsiradékon, bele a darált hús, só.

fedő alatt fehéredésig párolni, majd egy kis paprikával, köménnyel puhára főzni. ha puha a rizzsel összekeverni.

a karfiolt is megfőzni sós vízben, majd vajazott jénaiba soronként lerakni a rizses- húsos masszával, egy kis tejföllel meglocsolva. tetejére is tejföl és sütőben átsütni a tejföl pirulásásig.

2011. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

A rakott kafoilba NEM kell rizs! A karfiolt megfözöd, darált húst teflonban megpiritasz, füszerezed (só, bors, piros paprika, süritett paradicsom, vagy mit éppen szerettek).

Tüzálló edénybe teszed a karfiol felét, rá a darált húst, befeded a maradék karfiollal. Egy kis doboz tejfölt (vagy fözötejszint- az még jobb) elkeversz 1-2 tojással, füszerezed izlés szerint, ráöntöd és megsütöd.

2011. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Attól,hogy Te nem teszel bele rizst, még lehet rizzsel készíteni.

olyan nincs, hogy NEM KELL !!! ízlés és szokás dolga...

2011. szept. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi is rizzsel csináljuk.
2011. szept. 8. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem azt irtam, hogy nem való bele, hanem hogy nem feltétlen szükséges, és ha a kérdezö kalórszegényebben akarja, akkor nyugodtanlehet anélkül is késziteni.
2011. szept. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
olvasd vissza a 11:43-as saját kommentedet....:))
2011. szept. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Az a 11:16-osnak szól, aki ezt irta: "de rizs akkor is kell" - erre irtam, hogy nem kell, értve ez alatt, hogy csak lehet.
2011. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

1-t mér töröltetted, mikor igaza volt?!


"Párolt karfiolt rakod a tányérra"

Zsír, hús, rizs, tejföl rohadtul nem kalóriaszegény! /de legalább finom/

2011. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem én töröltettem, azt se tudom,h lehet vkinek a válaszát töröltetni...
2011. szept. 9. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!