Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell gázsütőben sütni?

Hogy kell gázsütőben sütni?

Figyelt kérdés
eddig elektromos volt de elromlott, most pedig kapzunk egy gázsütőt (használati utasítás nincs meg hozzá) ha begyújtom akkor csak az alját süti meg mindennek. segítség!
2011. szept. 15. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gázsütők hátránya. Így kell benne sütni, ennyit tud.

Ha nincs benne légkeverés, akkor tegyél be alulra egy vastag tepsit, vagy ha van hely, egy sor vékony hőálló téglát.

Nézd meg, van e oldalt meg hátul a meleglevegő áramlását szabályozó terelőlemez. Ha van, azokat úgy kell állítani, hogy felvezesse a hőt a tetőre, és az onnan majd visszaverődik.

De sajnos egy légkeverés nélküli gázsütő általában meg sem közelít egy elektromosat, ami az egyenletességet illeti. Ritka a jó konstrukciójú gázsütő.

2011. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt gázszerelővel tudod beállítatni. Sajnos a gázsütők nem olyan jók, legalábbis nekem 3 volt idáig és egyik sem volt jó. Most légkeveréses sütőm van, ez nagyon jó.
2011. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A sütő aljára tegyél alufóliát. Amit sütni akarsz,azt ne a legalsó sínre tedd. Nekem soha nem ég le az alja,pedig 20 éve gázsütőm van. Ez a második tűzhelyem.
2011. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Cserepe és alufóliát én is kipróbáltam, de egyik sem vált be.Ugyanúgy égetett alul.
2011. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!