Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túrógombóc? Segítség :D

Túrógombóc? Segítség :D

Figyelt kérdés

Tűrógombócot csinálok/csinálnék. Az alapján a recept alapján csinálom, amelyik úgy szól, h fél kiló túró, egy kanál cukor, 2 tojás, 5 evőkanál gríz. Ezzel eddig nem is lenne probléma, csak külföldön vagyok, és nem találtam rendes túrót, ezért gondoltam cottage cheese-ből cisnálom. A gríz is más egy kicsit, apróbb szemű, puhább. Ebből kicsi tötbbet is raktam, mert nem tudtam golyókat formálni belőle.

Most ugye beraktam a hűtőbe pihenni, mit gondoltok, sikerülni fog?

Úgy kb milyen állagúnak kellene lennie most?

Válaszokat előre is köszönöm :)

21L


2011. szept. 16. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én kanállal szoktam formálni és úgy teszem a forróvízbe.

Egyébként csinálj próbafőzést 2 gombócból,ha szétesik akkor még grízt tegyél bele.

A legfinomabb recept: fél kiló túró, 6 tojás,6 evőkanál gríz. Cukor nincs benne. Az anyagokat összekeverem a tájásfehérje nélkül. Állni hagyom legalább 1 órát és összekeverem a keményre felvert tojásfehérjéhez és kifőzöm.

2011. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Jól hangzik ez a recept is, legközelebb ezzel próbálom :)

2011. szept. 16. 16:27
 3/4 A kérdező kommentje:
sikerüült, finom lett :))
2011. szept. 16. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2011. szept. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!